Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ekologia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Renault podaje ceny elektrycznych samochodów

Francuska firma zaprezentowała wstępną wersję harmonogramu wprowadzenia do sprzedaży ekologicznych pojazdów.  Renault chce stać się liderem w produkcji samochodów w silnikami elektrycznymi.

Manhattan przyszłości według Audi

W ramach projektu „Audi Urban Future: Project New York” zaprezentowano wizje przyszłości dla Manhattanu w 2030 roku, przygotowane przez pięciu nowojorskich architektów.

SsangYong KEV2, czyli nowy Korando

Na targach motoryzacyjnych w Seulu SsangYong zaprezentował koncepcyjne auto KEV2. Jest to ekologiczny pojazd, który będzie następcą znanego od prawie trzydziestu lat modelu Korando.

Test Mitsubishi i-MiEV – najdroższe auto do miasta

Niewielkie Mitsubishi i-MiEV to pierwszy na seryjnie produkowany samochód elektryczny. To przyjazne środowisku auto kosztuje aż 160 000 złotych!

Polak wygrał pierwszy wyścig pucharu Scirocco R 2011


Debiutant Mateusz Lisowski zwyciężył w inauguracyjnym wyścigu Pucharu Scirocco R na torze Hockenheim. Inny Polak biorący udział w tym cyklu Adam Gładysz przyjechał na metę jako ósmy.

Toyota Prius Plug In patroluje warszawskie ulice


Toyota Motor Poland udostępniła Komendzie Stołecznej Policji egzemplarz Prius Plug In, który ma służyć do patrolowania ulic Starego Miasta w Warszawie. Funkcjonariusze będą poruszać się hybrydową Toyotą w dniach 21 kwietnia – 10 maja.

Więcej biopaliwa w biopaliwie?

Już wkrótce wlejemy do baku paliwo o zwiększonej do 7% ilości biokomponentów, o czym będziemy musieli zostać poinformowani przez właścicieli stacji. Limit został zwiększony z dotychczasowych 5%.

Nowy, oszczędny Ford Focus ECOnetic

Ekologiczny i ekonomiczny - taki jest nowy Ford Focus ECOnetic. Według zapowiedzi producenta, pali tylko 3,5 litra na 100 kilometrów.

Nowy Peugeot 308 stawia na ekologię

Nowy Peugeot 308 został zmodernizowany pod kątem ekologii. Konstruktorzy zoptymalizowali elementy auta, które mają wpływ na zużycie paliwa. W gamie Peugeota 308 znajdzie się technologia mikro-hybrydowa e-HDI.

W USA sprzedano ponad milion Priusów


Pierwszy w historii motoryzacji seryjnie produkowany samochód hybrydowy zdobywa popularność w różnych regionach świata. W ostatnich sześciu miesiącach Toyota odnotowała trzy przełomowe momenty w sprzedaży Priusa.

Ten Volkswagen pali tylko 0,9 litra na 100 kilometrów!

Hybrydowy Volkswagen XL1 ma być nie tylko ekologiczny, ale i superoszczędny. Rekordowo niskie zużycie paliwa, a przy tym pełna moc - oto, co swoim klientom obiecuje niemiecki koncern.

Będzie nowe Mitsubishi Evo!

Koncern Mitsubishi zapowiada kolejną generację Lancer Evolution, tym samym dementując plotki, jakoby Evo X miało być już ostatnią wersją tego modelu.

Pierwszy elektryczny i-MiEV w Krakowie

Biuro Rozwoju Miasta Krakowa kupiło elektryczny samochód Mitsubishi i-MIEV.

Siedzenia od Mitsubishi miękkie jak bawełna

Mitsubishi Motors Corporation stworzyło nowy materiał łączący w sobie politereftalan etylenu (PET) i bawełnę. W ten sposób koncern chce osłabić efekt globalnego ocieplenia i oszczędzać rezerwy ropy naftowej.

Kierowcy nadal niechętni autom elektrycznym

Mimo wzrostu cen paliw, elektrycznie zasilane samochody to nadal pieśń przyszłości, czytamy w raporcie firmy doradczej Deloitte. Niewielu kierowców zdecydowałoby się na ich kupno, choć najwięcej chętnych na elektryki jest w Wielkiej Brytanii.

Ford Focus Electric pojawi się w 2012 roku


Ford Focus Electric został zaprezentowany podczas wystawy w Genewie. Jest to pierwszy całkowicie elektryczny samochód osobowy marki Ford. Focus Electric ma wejść do sprzedaży w połowie 2012 roku.

Jak zaaranżować ekologiczny salon?

Moda na ekologiczne wnętrza jest coraz większa. Wielu z nas decyduje się urządzić całe mieszkanie w zgodnie z naturą, dlatego ekologiczny salon zyskuje na popularności. Wiklina, drewno, rattan, len czy trawa morska, to tylko nieliczne materiały, których możemy użyć.

Genewa 2011: ekologiczne auta

Pierwszego marca rozpocznie się 81. Salon Samochodowy w Genewie. To jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w Europie, na której swe produkty przedstawiają najważniejsi gracze sceny samochodowej. W tym roku hasłem przewodnim wystawy będzie ekologia.

"BMW i" stawia na ekologię

Nowa submarka firmy BMW, czyli „BMW i”, ma odpowiadać za rozwój ekologicznych rozwiązań transportowych.

Hybrydowe Volvo V60 o mocy 285 KM


Volvo przygotowało hybrydową wersję modelu V60. Do napędu auta użyto mocnego Diesla oraz silnik elektryczny. Volvo V60 Plug-in będzie łączył w sobie sportowe osiągi i ekologię.

Poradnik eksperta: 15 zasad ecodrivingu

Żeby jeździć taniej wcale nie trzeba inwestować w samochód. Lepiej, a na pewno taniej, poznać podstawowe zasady ekojazdy, czyli bardzo modnego w całej Europie ecodrivingu. Ile można zyskać? Umiejętnie posługując się pedałem gazu można na każde 100 kilometrów zaoszczędzić nawet ponad 10 złotych!

Co to jest ecodriving – ile można zyskać jeżdżąc ekonomicznie i ekologicznie?

Eco Driving staje się coraz bardziej popularny nie tylko w krajach Europy Zachodniej, ale także w Polsce. Dlaczego? Ekojazda daje wymierne korzyści. Stosując się do szeregu zasad można oszczędzić nawet trzy litry paliwa na 100 kilometrów!

BYD S6DM – chińska hybryda

Znana z produkcji samochodów ekologicznych firma BYD Auto, na targach motoryzacyjnych w Detroit (USA) zaprezentowała hybrydowe auto o nazwie S6DM. Pojazd ten jest kopią Lexusa RX, a do napędu wykorzystuje rozwiązania znane z Chevroleta Volt.

Równy stopień recyklingu dla wszystkich pojazdów


Właściciele punktów demontażu pojazdów będą zobligowani do osiągnięcia odzysku odpadów pochodzących z przyjętych pojazdów na poziomie 95% ich masy. Nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia 2011 roku.

Test Opel Insignia


Opel Insignia to następca bardzo popularnego modelu Vectra. Oficjalna premiera nowego auta miała miejsce 22 lipca 2008 roku na londyńskim Motor Show. W naszym kraju Insignia pojawiła się pół roku później. Samochód zdobył prestiżowy tytuł Car of the Year 2009. I było to wyróżnienie w pełni zasłużone. Dla przypomnienia: w bieżącym roku ogarnięte pomrocznością jasną jury wybrało Nissana Leaf.

Proekologiczna Mazda


Mazda zaangażowała się w program rozwoju technologii pod hasłem „Odpowiedzialny Zoom-Zoom” i wspiera ekologiczne rozwiązania w procesie produkcji i dystrybucji pojazdów.

Ford Fiesta 1.6 TDCi: w stylu Eco


Czy auto z silnikiem Diesla może być Eco? Ford miejskim modelem Fiesta, stara się udowodnić, że tak.

Nissan Leaf - Europejskie auto roku 2011

Wygląda nieco jak uśmiechnięty elektryczny węgorz. Nagrody European Car of the Year nie dają jednak za ładny uśmiech. Tymczasem Nissan Leaf został nim uhonorowany.

Na czym polega dezynfekcja wnętrza pojazdu urządzeniem MIST? Poradnik.

Trwa tylko kilkanaście minut a zapewnia usunięcie wszelkiego rodzaju bakterii, roztoczy czy kurzu pozostającego w układzie nawiewowym. Co ciekawe, podczas dezynfekcji można zająć się czymś innym.

Jak walczyć z zabrudzeniami po owadach?

W tym przypadku powiedzenie „mucha nie siada” znaczny naprawdę tyle, co nic. Owady, które niestety często lądują na szybach i karoserii samochodów są wyjątkowo irytujące i niebezpieczne dla lakieru.

Dlaczego warto zamontować obrotomierz?

Stoisz przed wyborem zakupu auta zadbanego i w dobrej cenie, ale bez obrotomierza? Nie martw się, po transakcji dopłacisz 100-300 zł i będziesz mógł go zainstalować samodzielnie. Ważne, że wiesz, jakie są jego zalety.

Jak działa hybrydowa świeca zapłonowa?

Nadzwyczaj cienka platynowa elektroda środkowa zmniejsza zapotrzebowanie na napięcie zapłonowe i zapewnia optymalny zapłon mieszanki paliwowej.

Jak zoptymalizować spalanie w samochodzie hybrydowym?

Samochód hybrydowy może przynieść nam oszczędność, ale tylko wtedy, gdy wiemy, jak zoptymalizować spalanie. Podpowiadamy więc, jak obniżyć spalanie w samochodzie hybrydowym.

Ford Fiesta Econetic – jazda Eko(nie)logiczna


Zapanowała moda na ekologię. W związku z tym ważniejsze od tego jak auto jeździ i jak wygląda stało się to jak bardzo jest przyjazne środowisku. Ford Fiesta Econetic jest najlepszym przykładem triumfu marketingowych sloganów nad zdrowym rozsądkiem.

Ekologia na niby

Ostatnio zapanowała moda na samochody elektryczne. Miejmy jednak nadzieję, że jak każda moda, również i ta minie lub ewoluuje w coś bardziej praktycznego.

Lexus CT 200h: kompaktowo i ekologicznie

Ekologia nie musi być tylko praktyczna, teraz jest również luksusowa. Nowa hybryda Lexusa w 2011 roku pojawi się w sprzedaży.

Jak odstraszyć gołębie, nie raniąc ich?

Każdy kto zetknął się z problemem gołębi z pewnością przynajmniej przez chwilę zastanawiał się nad bezpieczeństwem potencjalnych metod odstraszania tych zwierząt.

Jakie są negatywne skutki hamowania silnikiem?

Hamowanie silnikiem jest w wielu sytuacjach konieczne, zwłaszcza gdy w ten sposób odciąża się hamulce, np. podczas zjazdów po drogach o dużym spadku lub w czasie jazdy z dużym obciążeniem, np. z kompletem pasażerów z bagażami i przyczepą nie posiadającą hamulców.

Jak zmniejszyć toksyczność spalin w silniku benzynowym?


Czy można we własnym zakresie zmniejszyć toksyczność spalin? Od pewnego czasu stało się modne mówienie o szkodliwym wpływie motoryzacji na środowisko. Podjęto także wiele prób rozwiązania tego problemu.

Jak starać się o dofinansowanie na kolektory słoneczne?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje zakup i montaż kolektorów słonecznych. Aby otrzymać dotację trzeba spełnić szereg warunków, a jest o co się ubiegać – Fundusz przeznaczy na ten cel 300 mln złotych.

Jak obliczyć średnie zużycie paliwa na 100 kilometrów?

Ilość paliwa, którego potrzebuje samochód na pokonanie danego dystansu, jest jednym z najważniejszych kryteriów przy ocenie opłacalności eksploatacji danego pojazdu.

Elektryczne Infiniti w 2013

Infiniti planuje wprowadzić na rynek pierwsze auto o napędzie wyłącznie elektrycznym w 2013 roku.

Jak udoskonalić poddasze?

Dokonując wymiany dachu możemy skontrolować jego rzeczywisty stan. Kiedy okaże się, że pokrycie dachu jest źle doświetlone należy go udoskonalić, posługując się przy tym odpowiednimi urządzeniami lub też materiałami. Dopiero wymiana dachu często staje się okazją do wyprowadzenia różnego rodzaju zmian.

Czy można dokonać ocieplenia pod pokryciem dachu?

Jeżeli nasz dach jest nieszczelny, źle ocieplony lub oświetlony, warto zdecydować się na wymianę pokrycia dachu. Dokonując remontów budowlanych, w celu ocieplania pokrycia dachowego nie trzeba ingerować w strukturę zabudowy poddasza – co oznacza, iż jest to dobre rozwiązanie. Do ocieplenia dachu warto wykorzystać materiały charakteryzujące się bardzo dobrą zdolnością do izolacji cieplnej, odporne na wilgoć.

Jakie materiały wybrać do wykończenia pokrycia dachu?

Pokrycie dachu musi być estetycznie i bezpośrednio dopasowane do otoczenia. Obecnie na rynku mamy ogromy wybór materiałów, które możemy wykorzystać do wykończenia dachu. Jednakże, nie wszystkie materiały będą odpowiadały pokryciu naszego dachu. W tym celu musimy uwzględnić wiele niezbędnych czynników, opisanych poniżej.

W jaki sposób możemy dokonać wymiany pokrycia dachu?

Dach w całej konstrukcji domu jest najistotniejszym elementem. Materiał, z którego wykonany jest cały dach ulega zniszczeniu z upływem lat, pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Z tego też powodu, koniecznie należy dokonać wymiany pokrycia dachu, aby zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo jego mieszkańcom.

Jak prawidłowo zamontować okna w domu energooszczędnym?

W domach energooszczędnych podstawowym elementem całej konstrukcji są okna. Okna w domach energooszczędnych powinny być bardzo skrupulatnie zamontowane i wykonane z materiałów dobrej jakości. Zobacz poradnik, jak zamontować okno energooszczędne.

Jak stworzyć solidną podłogę?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, w celu stworzenia solidnej, praktycznej podłogi jest zbrojona betonowa płyta, która jest położona na warstwie chudego betonu. Aby wykonać solidne podłoże, należy stworzyć odpowiednio zbudowaną strefę oparcia nadproża – zbudowaną z różnych warstw.

Czy inwestycja w termomodernizację jest opłacalna?

Decydując się na kompleksową termomodernizację w budynku odczujemy poprawę w komforcie życia, a przy tym także zmniejszą się nasze rachunki. Dlatego też zaleca się dokonanie takich zmian, które spowodują ograniczenie ciepła, a zarazem zwiększą sprawność systemu instalacji grzewczej.

System inteligentnych urządzeń w nowoczesnym domu

We współczesnych czasach organizacja życia w domach zmierza ku temu, aby coraz więcej czasu spędzać w czterech kątach. Dlatego, też w celu usprawnienia naszych codziennych obowiązków decydujemy się na zakup coraz to nowszych urządzeń.