Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu części samochodowe. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące części samochodowe.
Jak korzystać ze świateł dodatkowych pojazdu (długich, przeciwmgłowych itp.)
Aktualizacja: 20.10.2011
Wielu kierowców montuje w swoich pojazdach dodatkowe światła, nie przewidziane przez ich konstruktorów i producentów auta. Teoretycznie światła te mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa na drodze. Często w praktyce znacznie je ograniczają. »
Opony run on flat – jak działają, jakie mają wady i zalety. Czy warto je kupić?
Aktualizacja: 16.05.2011
Opony run on flat (ROF) to takie, które umożliwiają jazdę nawet bez powietrza. Maja one specjalną konstrukcję i wbrew obiegowej opinii nie nadają się do każdego auta. Dlaczego? Jakie mają zalety i wady? »
Nissan Primera P10/P11: wymiana świec zapłonowych
Aktualizacja: 15.12.2011
Poprawne działanie świec zapłonowych ma duże znaczenie dla właściwej pracy silnika. W poradniku tym dowiesz się jak samemu wymienić świece zapłonowe w Nissanie Primera P10/P11. »
Mazda 323 IV: smarowanie części
Aktualizacja: 15.12.2011
Prawidłowa praca elementów ruchomych zależy od dobrego smarowania. W poradniku tym pokażemy, które elementy regularnie sprawdzać i smarować. »
Jak przeprowadzić własnoręcznie inspekcję stanu technicznego auta?
Aktualizacja: 15.03.2012
Nie istnieją samochody, które są całkowicie „bezobsługowe". Są czynności, które zwykle należy wykonać przed rozpoczęciem jazdy, bez możliwości powierzenia ich zawodowemu mechanikowi. »
Szybkie naprawy w stacjach S PLUS
Aktualizacja: 23.05.2011
Po zimie wielu kierowców musi odrobinę podrasować swoje auta i zdecydować się na kilka napraw. Warsztaty S PLUS obiecują swoim klientom wysoką jakość i niskie koszty likwidowania drobnych uszkodzeń. »
Renault Kangoo: wymiana przednich reflektorów – krok po kroku
Aktualizacja: 23.11.2011
Wymiana reflektorów w Renault Kangoo wiąże się z demontażem przedniego zderzaka. W poradniku tym, znajduje się opis, jak samemu wymienić przednie reflektory w Renault Kangoo. »
Jak podłączyć programator wycieraczek w pojeździe do tego niedostosowanym?
Aktualizacja: 25.05.2011
Programatory wycieraczek samochodowych swój rozwój zawdzięczają upowszechnieniu się w motoryzacji techniki półprzewodnikowej, co nastąpiło mniej więcej przed półwiekiem. Stąd w wielu pojazdach dziś uznawanych za zabytkowe nie są one zamontowane. »
Jak znaleźć przyczynę złej pracy wycieraczek szyb?
Aktualizacja: 21.07.2011
Istnieje kilka typowych usterek w pracy wycieraczek samochodowych. Część z nich ma podłoże mechaniczne, pozostałe wynikają ze złej pracy urządzeń elektrycznych lub elektronicznych. »
Jak i kiedy wymieniać łożyska w prądnicach i alternatorach?
Aktualizacja: 25.05.2011
Wszystkie łożyska się zużywają. Także te w prądnicach i alternatorach, choć są znacznie mniej obciążone niż pozostałe łożyska w samochodzie i jego silniku. Od czasu do czasu trzeba je jednak wymieniać. »
Jak postępować po zerwaniu paska klinowego w przypadku braku zapasowego?
Aktualizacja: 08.10.2020
Pasek klinowy w samochodzie należy do najważniejszych elementów wyposażenia silnika. Napędza on wiele urządzeń z jego osprzętu, w tym prądnicę lub alternator oraz pompę wodną i często także wentylator chłodnicy. »
Co zrobić po zgubieniu kluczyka w samochodzie bez blokady kierownicy?
Aktualizacja: 21.09.2011
Do uruchomienia pojazdu nie jest potrzebny kluczyk od stacyjki. Wie o tym każdy złodziej samochodów, ale nie każdy kierowca. Tymczasem jest to bardzo łatwe. Warto się tego nauczyć, bo kluczyk zgubić łatwo, a nie zawsze ma się przy sobie zapasowy. »
Jak rozpoznać graniczne zużycie nakładek szczęk i klocków hamulcowych i czym ono grozi?
Aktualizacja: 14.04.2011
Hamulce są jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu. Od ich sprawności zależy bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów oraz innych użytkowników drogi. »
Jak rozpoznać duże i graniczne zużycie ważnych zespołów i podzespołów samochodu, grożące awarią?
Aktualizacja: 25.05.2011
Bez dokładnych pomiarów, możliwych do przeprowadzeniu dopiero po rozmontowaniu danego zespołu, określenie stopnia zużycia elementów i podzespołów jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. »
Archaiczne rozwiązania konstrukcyjne w pojazdach zabytkowych
Aktualizacja: 21.09.2011
Pojazdy zabytkowe często charakteryzują się rozwiązaniami technicznymi, które u dzisiejszych motofanów mogą wywołać jedynie śmiech lub w najlepszym wypadku zdziwienie. »