| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy handel na Allegro jest działalnością gospodarczą?

Czy handel na Allegro jest działalnością gospodarczą?

Handel w serwisie internetowym Allegro.pl w przypadku większości podmiotów wystawiających przedmioty na aukcje można traktować jako działalność gospodarczą.

Sprzedaż na Allegro można uznać za działalność gospodarczą jeśli sprzedaż prowadzi się w sposób ciągły i celem osiągnięcia zarobku (w szczególności w przypadku tzw. Sklepów internetowych „podwieszanych” pod Allegro). Oznacza to zatem, że takie osoby podlegają obowiązkowi płacenia podatków.

Co a to grozi? W razie wykrycia takiej działalności, za nieuiszczenie należności publicznoprawnych, sprzedawca ponosi oprócz odpowiedzialności karnoskarbowej także odpowiedzialność karną, a stawka podatku wynosi 75 % podstawy opodatkowania przy przychodach nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach bądź przychodach z nieujawnionych źródeł przychodów.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Wystawienie raz na jakiś czas do sprzedaży pewnego przedmiotu nie prowadzeniem działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. 2010, Nr 220, poz. 1447 z późn. zm.) w art. 2, zatem takie osoby nie muszą rozliczać się z podatkiem.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy handel na Allegro jest działalnością gospodarczą?
Czy handel na Allegro jest działalnością gospodarczą?

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »