| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy handel na Allegro jest działalnością gospodarczą?

Czy handel na Allegro jest działalnością gospodarczą?

Handel w serwisie internetowym Allegro.pl w przypadku większości podmiotów wystawiających przedmioty na aukcje można traktować jako działalność gospodarczą.

Sprzedaż na Allegro można uznać za działalność gospodarczą jeśli sprzedaż prowadzi się w sposób ciągły i celem osiągnięcia zarobku (w szczególności w przypadku tzw. Sklepów internetowych „podwieszanych” pod Allegro). Oznacza to zatem, że takie osoby podlegają obowiązkowi płacenia podatków.

Co a to grozi? W razie wykrycia takiej działalności, za nieuiszczenie należności publicznoprawnych, sprzedawca ponosi oprócz odpowiedzialności karnoskarbowej także odpowiedzialność karną, a stawka podatku wynosi 75 % podstawy opodatkowania przy przychodach nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach bądź przychodach z nieujawnionych źródeł przychodów.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Wystawienie raz na jakiś czas do sprzedaży pewnego przedmiotu nie prowadzeniem działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. 2010, Nr 220, poz. 1447 z późn. zm.) w art. 2, zatem takie osoby nie muszą rozliczać się z podatkiem.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy handel na Allegro jest działalnością gospodarczą?
Czy handel na Allegro jest działalnością gospodarczą?

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gnoińska

Ekspert w zakresie strategii HR i cyfrowej transformacji HR, właściciel revit.hr. Doświadczenie zdobywała jako dyrektor i członek Zarządu odpowiedzialny za HR, komunikację i zarządzanie zmianą. Pracowała w spółkach międzynarodowych i krajowych w sektorze bankowym, mediów i energetycznym. Studiowała finanse i zarządzanie we Francji i w Niemczech w ramach NEOMA Business School. Dodatkowo ukończyła program Swedish Institute w zakresie CSR i program „Creativity&Innovation in the Organization” na UCLA. Europejka z przekonania. Mówi pięcioma językami. Pasjonuje się przyszłością pracy, zrównoważonym rozwojem w dobie globalizacji oraz przywództwem kobiet.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »