| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz jak rozliczyć zakupiony samochód w firmowym budżecie?

Czy wiesz jak rozliczyć zakupiony samochód w firmowym budżecie?

Jeśli chcesz zakupić auto na firmę musisz wziąć pod uwagę to, że jest to jeden z najgorszych do rozliczenia kosztów w firmowym budżecie. Dlatego dobrze się zastanów, na co się porywasz.

Samochody, które są własnością twojej firmy oraz zostały wcześniej wprowadzone do jej ewidencji jako środek trwały, pamiętaj, że nie możesz traktować ich jako koszt uzyskania przychodów.

Jeśli samochód w twojej firmie jest w niej leasingowany i twoja firma płaci co miesiąc raty leasingowi, możesz jego koszt potraktować w kosztach uzyskania przychodów.

Jeśli twoja firma korzysta z samochodu na zasadzie jego wynajmuj, twój księgowy musi pamięta, że raty które płaci twoja firma traktuj jako koszt uzyskania przychodu.

Tylko w określony sposób traktowanie samochodu będzie legalne i zgodne z przyjętymi przepisami i ustawą o rachunkowości. Jeśli będziesz określone koszty traktował w inny sposób, możesz narazić się na nieprzyjemności ze strony odpowiednich urzędów.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jak rozliczyć zakupiony samochód w firmowym budżecie?
Czy wiesz jak rozliczyć zakupiony samochód w firmowym budżecie?

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Włodzimierz Głowacki i Wspólnicy

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »