| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Podatki > Kto i jakie deklaracje oraz informacje podatkowe za 2016 r. musi złożyć do 31 stycznia 2017 r.

Kto i jakie deklaracje oraz informacje podatkowe za 2016 r. musi złożyć do 31 stycznia 2017 r.

Do 31 stycznia 2017 r. płatnicy mają obowiązek złożyć deklaracje roczne PIT-4R i PIT-8AR za 2016 r. Termin ten dotyczy zarówno płatników, którzy przekazują wskazane dokumenty organowi podatkowemu w formie elektronicznej, jak i płatników, którzy mogli wybrać do tego celu formę papierową.

Deklaracje roczne (PIT-4R, PIT-8AR), informacje roczne (PIT-11, PIT-8C) i roczne obliczenie podatku (PIT-40) mogą zostać złożone w wersji elektronicznej lub papierowej. Płatnicy nie mają jednak swobody wyboru tej ostatniej formy. O wyborze formy papierowej decyduje bowiem status płatnika i liczba podatników, za których płatnik dokonywał rozliczeń w zakresie podatku dochodowego w 2016 r.

Formularze podatkowe za 2016 r. składane do 31 stycznia 2017 r. przez płatnika, który zdecydował o skorzystaniu z formy papierowej, a także gdy wysyła je w formie elektronicznej, to:

PIT-4R – Deklaracja roczna o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (wersja 6.), sporządzana m.in. przez osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej lub przez ich następców prawnych, którzy pobierali podatek m.in. od należności ze stosunku pracy, służbowego, spółdzielczego i pracy nakładczej, zasiłków wypłacanych pracownikom;

PIT-8AR – Deklaracja roczna o zryczałtowanym podatku dochodowym (wersja 6.), sporządzana przez podmioty, które pobierały zryczałtowany podatek dochodowy od należności lub świadczeń dokonywanych na rzecz osób fizycznych z tytułu m.in. wypłat realizowanych na rzecz byłych pracowników – emerytów i rencistów, czy z tzw. małych umów zlecenia i o dzieło (o wartości do 200 zł).

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Przeczytaj w INFORLEX.PL Biznes  cały artykuł: Kto i jakie deklaracje oraz informacje podatkowe za 2016 r. musi złożyć do 31 stycznia 2017 r.

W artykule omówiono również jakie deklaracje muszą złożyć w urzędzie skarbowym płatnicy, którzy chcą skorzystać z papierowej formy przekazywania informacji podatkowych.

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 06.02.2017

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kto i jakie deklaracje oraz informacje podatkowe za 2016 r. musi złożyć do 31 stycznia 2017 r./fot. Shutterstock
Kto i jakie deklaracje oraz informacje podatkowe za 2016 r. musi złożyć do 31 stycznia 2017 r./fot. Shutterstock

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »