reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Drugi kredyt odnawialny

Drugi kredyt odnawialny

Nie ma przeszkód, by posiadacz kredytu odnawialnego w jednym banku ubiegał się o pożyczkę w takiej samej formie w innym banku. Jednak praktycznie uzyska go tylko osoba, która ma stałe dochody z dwóch źródeł.

Banki udzielają kredytów odnawialnych jedynie osobom, które mają stałe dochody, przelewane przez płatników na konto, w ramach którego jest udzielany taki limit kredytowy. W zależności od oferty banku oraz stażu i wysokości stałych wpływów posiadacza konta, kredyt odnawialny stanowi od jedno, do maksymalnie sześciokrotności stałych dochodów.

Osoba posiadająca już kredyt odnawialny nie dostanie podobnego produktu w innym banku, jeśli wcześniej nie zmieni dyspozycji, zgodnie z którą pracodawca lub inny płatnik zacznie przelewać wynagrodzenie na konto w nowym banku. Z takim postępowaniem wiąże się jednak pewne ryzyko. Choć zazwyczaj umowy kredytu odnawialnego są automatycznie odnawiane na kolejny okres, zazwyczaj rok, to jednak nawet w trakcie trwania kolejnego cyklu bank może wypowiedzieć umowę i zażądać zwrotu całego kapitału, gdy stwierdzi, iż na konto przestały regularnie wpływać dochody.

Wyjątkiem od tej reguły może być przypadek, iż potencjalny kredytobiorca uzyskuje stałe dochody z więcej niż jednego źródła, dzięki czemu zadysponuje, by były one przekazywane do różnych banków, a w konsekwencji w relacji do każdego z tych stałych dochodów w danym banku był ustalany limit kredytu odnawialnego.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Juszczyk

doradca podatkowy w firmie inFakt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama