REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najlepsze pożyczki gotówkowe

Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker
Jarosław Sadowski
Główny analityk Expander Advisors

REKLAMA

REKLAMA

3 tys. zł najtaniej pożyczy nam Euro Bank, najtańszą pożyczkę na 10 tys. zł otrzymamy w Allianz Banku – wynika z analizy Expandera. Zróżnicowanie ofert banków, zarówno pod względem kosztów, jak i wielkości kredytu jest ogromne. Biorąc najdroższy kredyt można przepłacić nawet o kilkaset złotych.

Najtańszą pożyczkę gotówkową na kwotę 3 tys. zł można dostać w Euro Banku, a na 10 tys. zł w Allianz Banku – wynika z analizy Expandera. Zróżnicowanie ofert banków, zarówno pod względem kosztów, jak i możliwych do uzyskania kwot, jest ogromne. Biorąc najdroższy można przepłacić nawet o kilkaset złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Expander porównał oferty pożyczek gotówkowych poszczególnych banków zarówno pod kątem kosztów, jak i możliwej do uzyskania kwoty finansowania. Oferty pożyczek gotówkowych są na tyle zróżnicowane, że nie sposób wskazać jednego zwycięzcy.

Przeanalizowano koszty pożyczek dla dwóch przypadków – pożyczki na kwotę 3 tys. zł zaciągniętej na 12 miesięcy oraz pożyczki na kwotę10 tys. zł zaciągniętej na 36 miesięcy. W pierwszym przypadku najtańszą ofertę ma Euro Bank, ale niewiele droższe są Bank Nordea i Allianz Bank. Najtańszą ofertę na 10 tys. zł oferuje z kolei Allianz Bank, ale w czołówce znalazły się również BZ WBK i Kredyt Bank.

Najdroższy bank dwa razy droższy od najtańszego

REKLAMA

Z porównania kosztów pożyczek gotówkowych wynika, że są one bardzo zróżnicowane w zależności od banku. Dlatego warto porównywać oferty, chociaż - w przypadku pożyczek gotówkowych, zwłaszcza na małe kwoty - ma to mniejsze znaczenie niż w przypadku kredytów hipotecznych. Pożyczając 3 tys. zł trzeba oddać po roku od 3277,63 zł (w Euro Banku) do 3702,80 zł (w Banku BPH). Różnica wynosi ponad 425 zł, co oznacza, że w Banku BPH koszt pożyczki jest ponad dwa razy większy niż w Euro Banku. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku 3-letniej pożyczki na kwotę 10 tys. zł. Koszt najdroższego kredytu - w Cetelem Banku (4616 zł), jest prawie dwukrotnie wyższy niż kredytu najtańszego – w Allianz Banku (2331,90 zł).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kredytobiorcy zwykle porównują oferty pożyczek gotówkowych pod względem wysokości raty, a to może być mylące. Banki w różny sposób dokonują bowiem wyliczenia raty. Czasami kwota kredytu jest bowiem powiększana o wysokość prowizji i wtedy rata jest nieco wyższa. Prowizję można jednak zapłacić również z góry i w tym przypadku nie powiększa ona zadłużenia, a więc i raty.

Jeden bank pożyczy nawet 126 tys., a drugi tylko 40 tys. zł

Expander zbadał również, w których bankach można uzyskać najwyższa kwotę kredytu. Aż na 125,9 tys. zł 4-osobowa rodzina o dochodach 4 tys. zł netto może liczyć w Alior Banku. Bardzo wysoką kwotę kredytu przykładowa rodzina możne również uzyskać w BGŻ oraz Banku Pocztowym. Natomiast najniższą – tylko 40 tys. zł – w Banku BPH. Rozpiętość wynosi więc aż 85,9 tys. zł.

Wysokość maksymalnej kwoty pożyczki w dużej mierze zależy od jej kosztu. Im jest on wyższy, tym niższa jest maksymalna zdolność kredytowa danej osoby. Potwierdza to przypadek banku BPH, który oferuje najdroższą w naszym zestawieniu pożyczkę na kwotę 3 tys. zł. Jednak niskie maksymalne kwoty finansowania, jakiego gotowe są udzielić poszczególne banki mogą również wynikać z ostrożnego podejścia do kwestii zdolności kredytowej. Dla przykładu Volkswagen Bank czy Bank Millennium, które również gotowe są udzielić stosunkowo niskiej kwoty pożyczki, w zestawieniu kosztów znalazły się w górnej części tabeli.

Im dłuższy okres kredytowania, tym większa kwota pożyczki

Duży wpływ na maksymalną kwotę kredytu ma również okres, na jaki można zaciągnąć pożyczkę. Im jest on dłuższy, tym wyższą kwotę można uzyskać. W Alior Banku opisana rodzina otrzyma tak wysoką kwotę przede wszystkim dzięki temu, że bank udziela pożyczek gotówkowych nawet na 10 lat. Dzięki długiemu okresowi kredytowania miesięczna rata jest stosunkowo niewielka, nawet przy wysokiej kwocie. Takie rozwiązanie ma jednak wadę. Zaciągając pożyczkę na długi okres, zapłacimy dużo odsetek, których wysokość może nawet zrównać się z kwotą zaciągniętego zadłużenia, co oznacza, że będziemy zmuszeni spłacić bankowi dwa razy więcej, niż pożyczyliśmy.

Oferta pożyczek gotówkowych

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA