| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Najlepsze karty kredytowe

Najlepsze karty kredytowe

W najnowszym porównaniu dostępnych na rynku kart kredytowych najlepiej wypadły produkty Alior Banku i BGŻ.

Karta, która ex aequo zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu to srebrna karta BGŻ. W pierwszym roku trzeba za nią zapłacić 60 zł, ale po wykonaniu 3 transakcji w ciągu kwartału można być z tej opłaty zwolnionym. W drugim roku opłata jest taka sama, ale nieco trudniej jest być z niej zwolnionym. Potrzebne będą w skali roku transakcje na min. 7,2 tys. zł, przy czym w każdym miesiącu muszą to być transakcje bezgotówkowe na co najmniej 300 zł. Atutem tej karty jest możliwość zamiany kredytu na tańszy ratalny (11,9 proc.)

Karta może zostać wydana na oświadczenie, ma bezpłatne ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji, jest też wyposażona w mikroprocesor. Dodatkową zaletą jest zwrot 1 proc. wartości transakcji, ale nie od wszystkich płatności. Klient deklaruje od jakiego rodzaju zakupów chce taki zwrot otrzymywać: np. codzienne zakupy, zdrowie i uroda, motoryzacja czy podróże. Kolejne ciekawe rozwiązanie to wakacje kredytowe, czyli możliwość trzykrotnego w ciągu roku przesunięcia spłaty minimalnej kwoty do zapłaty na następny okres rozliczeniowy. Minusem jest, podobnie jak w Alior Banku, brak systemu rabatowego.

Te dwie karty znalazły się na szczycie naszego rankingu, ale na kolejnych pozycjach znajdziemy jeszcze wiele innych godnych uwagi propozycji. Jeśli ktoś szuka karty kredytowej dla siebie, może zwrócić uwagę na oceniane przez nas parametry. Naszym zdaniem najbardziej istotna jest cena. Przeciętny roczny koszt karty kredytowej to kilkadziesiąt złotych, ale w większości banków można być z tej opłaty zwolnionym.

Przyjmijmy, że tylko takie oferty wchodzą w grę. Kolejny parametr to oprocentowanie. W przypadku większości kart wynosi on 20 proc., czyli tyle ile wynosi limit z ustawy antylichwiarskiej. Jeśli ktoś zamierza co miesiąc spłacać całość zadłużenia na karcie, wysokość oprocentowania nie powinna mieć dla niego żadnego znaczenia. W takiej sytuacji bardziej liczy się długość okresu bezodsetkowego, czyli po ilu dniach będziemy musieli spłacić zadłużenie. Jeśli jednak chcemy się na karcie zadłużać na więcej niż pięćdziesiąt kilka dni (co zdecydowanie odradzamy), to warto poszukać takiego produktu, gdzie zadłużenie można zamienić na tańszy kredyt ratalny.

Wybierz kartę kredytową

Następny istotny element oferty to ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji. Najlepiej, jeśli jest ono bezpłatnie dodawane do plastiku. Jeśli nie jest, to warto wydać kilka złotych miesięcznie i wyposażyć się w taką polisę. Pozostałe udogodnienia w postaci rabatów, mikroprocesora, funkcji zbliżeniowej, powinniśmy traktować jako dodatki, które nie powinny zbyt mocno wpływać na naszą decyzję o wyborze karty.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »