reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Słownik > Bony skarbowe

Bony skarbowe

Bony skarbowe (ang. Treasury Bills) – należą do podstawowych, krótkoterminowych instrumentów dłużnych emitowanych przez Skarb Państwa.

Bony skarbowe są krótkoterminowymi papierami dłużnymi, wystawianymi na okres roku lub krótszy. W Polsce bony skarbowe emitowane są najczęściej na 13,26 lub 52 tygodnie.

Boby skarbowe należą do zerokuponowych dłużnych papierów wartościowych, tzn. sprzedawane są na aukcjach poniżej ceny minimalnej (z dyskontem). Skarb Państwa odkupuje bony skarbowe w terminie wykupu po cenie nominalnej. Wartość nominalna bonu skarbowego to 10 tys. zł.

Bony skarbowe uważane są za najbardziej płynne dłużne papiery skarbowe.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama