| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Dane z Australii wsparły euro

Dane z Australii wsparły euro

Inwestorów rynku walutowego pozytywnie zaskoczyła publikacja danych z rynku pracy w Australii. Spadek stopy bezrobocia do 5,5 proc. potwierdził słuszność ostatniej podwyżki stóp procentowych.

EUR/PLN: Układ 4-godzinowy teoretycznie nie neguje możliwości dalszych spadków EUR/PLN, chociaż uwagę zwraca świeca w postaci młota, która w tym momencie powstaje. Na wykresie dziennym zbieżność minimów z poziomami z 4 grudnia daje pewien sygnał, iż wsparcie na 4,0330 może być istotne. Potencjalny mocny opór to rejon 4,06. Złamanie 4,0330 otworzy drogę do ruchu na psychologiczne 4,00.

USD/PLN: Po złamaniu przez dzienny MACD poziomu równowagi spadki są kontynuowane. Niemniej inne wskaźniki sugerują, iż pole do zniżek może być ograniczone. Na razie dolar nie poradził sobie ze złamaniem wsparcia na 2,77. Widać, iż nie stanie się to bez większego ruchu w górę na EUR/USD. Tym samym dzisiaj można spodziewać się próby wyjścia powyżej 2,80 (jeżeli EUR/USD pozostanie w miejscu). Taki scenariusz wspierałby układ widoczny na 4H.

EUR/USD: Po wyjściu górą z wcześniejszej konsolidacji 1,4250-1,4450, na dziennym wykresie dominują świece z knotami od góry – to nie jest sygnał siły rynku. Dobrze radzą sobie tylko dzienne wskaźniki, zwłaszcza MACD. Niestety w ujęciu 4H układ nie jest wzrostowy. To może sugerować, iż dzisiaj zostanie podjęta próba powrotu na 1,4475 i niżej (może do 1,4460). Opór to 1,4555.

GBP/USD: Funt wspierany wypowiedziami jednego z członków Banku Anglii zdołał wczoraj zbliżyć się do poziomu 1,63. Dzisiaj został on nieznacznie naruszony (1,6310), ale już okolice 1,6340 są mocnym oporem. Trudno oceniać, czy uda się je sforsować. Rośnie ryzyko korekty, zwłaszcza jak spojrzymy na wskaźniki na wykresie 4H. Niemniej z dziennego układu wciąż bije optymizm. Pierwsze wsparcie to 1,6260, potem rysuje się przestrzeń do 1,62.

Czytaj także

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Pol

Firma Tax-Pol jest jedną z najdłużej działających firm na rynku, zajmujących się odzyskiwaniem podatku z pracy za granicą. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »