| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Ospały dzień na giełdzie

Ospały dzień na giełdzie

4 lipca Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości, toteż tamtejsze rynki były nieczynne. Z tego powodu aktywność inwestorów została poważnie ograniczona, a obroty na giełdzie okazały się minimalne. Również nasz parkiet poddał się ogólnie panującemu marazmowi.

Dotyczyło to zarówno WIG20, jak i pozostałych rynków oraz giełd na świecie. Ogólnie wszędzie zmiany przypominały ruchy ospałego leniwca.

W trakcie sesji nie napłynęły żadne dane makro, więc z tej strony też brakowało jakichkolwiek impulsów. Jedynym tematem, który mógł mieć znaczenie, stały się weekendowe ustalenia odnośnie pomocy dla Grecji. Praktycznie potwierdzenie przekazania kolejnej pożyczki było już szeroko omawiane w piątek, więc nie wpływało tak mocno na nastroje.

Dowiedz się także: Czy Grecja powtórzy losy Lehman Brothers?

WIG20 przez cały dzień utrzymywał się na plusie w ultra-wąskim zakresie wahań 4 pkt., ale w końcówce, po fixingu, wynik znacząco różnił się od tego, co obserwowaliśmy w trakcie handlu. Wszystko za sprawą większej podaży na dwóch największych bankach. PKO i PEKAO istotnie obniżyły wysokość indeksu, ale nie powinno to martwić, bo zapewne jutro z rana ten ruch zostanie odrobiony. Dzieje się tak bardzo często po nagłych, fiksingowych zmianach.

Polecamy serwis: Kursy walut

Zaczęliśmy w spokojny sposób, ale trzeba pamiętać, że ten tydzień jest wypełniony po brzegi danymi makro. Inwestorzy zapewne będą grać już od wtorku pod te najistotniejsze, opisujące amerykański rynek pracy, które poznamy w piątek.

Czytaj także

Ekspert:

Paweł Cymcyk

Menedżer Komunikacji Inwestycyjnej ING TFI S.A.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W dniu dzisiejszym, z powodu święta narodowego, Amerykanie mieli dzień wolny.
W dniu dzisiejszym, z powodu święta narodowego, Amerykanie mieli dzień wolny.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »