reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Będą nowe zasady importu towarów do UE

Aktualizacja: 06.11.2008

Wprowadzenie towarów na obszar celny Wspólnoty będzie wymagało wcześniejszego złożenia deklaracji skróconej. Na jej podstawie organy celne dokonają analizy ryzyka i zdecydują, które towary poddać kontroli. »

Unijne dotacje dla małych przedsiębiorstw są dostępne w regionach

Aktualizacja: 06.11.2008

Wsparcie z Unii Europejskiej dla małych i średnich firm jest rozdysponowywane na poziomie województw. Każdy region oferuje inne warunki, na których udziela dotacji. Zgłaszane projekty inwestycyjne muszą mieć wartość poniżej 8 mln zł. »

Zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii

Aktualizacja: 06.11.2008

Hiszpania jest rynkiem perspektywicznym dla polskich podmiotów gospodarczych. Może być więc on szansą dla polskich przedsiębiorstw usługowych (budowlanych, transportowych itp.), jak również dla polskich produktów o dobrej jakości i przystępnej cenie. »

Sieć rozwiązywania problemów na wewnętrznym rynku

Aktualizacja: 16.10.2008

Unijny rynek wewnętrzny, do którego należy Polska, gwarantuje zwykłym ludziom i przedsiębiorstwom wiele praw. Jeśli są niewłaściwie stosowane, o pomoc można poprosić SOLVIT. »

Jakie są warunki prowadzenia firmy w Belgii

Aktualizacja: 10.10.2008

Od momentu przystąpienia Polski do UE obywatele naszego kraju mogą zakładać i prowadzić działalność gospodarczą w Belgii na takich samych prawach co Belgowie. »

Jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą w Słowenii

Aktualizacja: 03.10.2008

Polak, który chce założyć działalność gospodarczą w Słowenii, musi wykonać takie same obowiązki rejestracyjne jak obywatel tego kraju. Najprostszą formą prowadzenia firmy jest jednoosobowa działalność gospodarcza, czyli samozatrudnienie. »

Czy zmiany w imporcie towarów do UE będą korzystne

Aktualizacja: 04.11.2008

Przywozowe deklaracje skrócone, uproszczona konstrukcja objęcia procedurą celną oraz zgłoszenia elektroniczne to najważniejsze zmiany w imporcie towarów do UE. Jakie działania należy podjąć, aby dostosować się do zmian? »

Co decyduje o przyznaniu unijnej dotacji

Aktualizacja: 30.09.2008

Po pozytywnym zakończeniu oceny formalnej złożone przez przedsiębiorców wnioski o dofinansowanie inwestycji kierowane są do oceny merytorycznej. Składa się ona z dwóch rodzajów kryteriów: ogólnych, które obligatoryjnie muszą być spełnione, oraz kryteriów punktowanych. Na co zwrócić uwagę przy kryteriach obligatoryjnych? »

Reforma zmienia formalności celne

Aktualizacja: 22.09.2008

Ostatnia nowelizacja Wspólnotowego Kodeksu Celnego zmienia podejście do kontroli celnych. Kontrole będą oparte na analizie ryzyka i będą łączyć się z nowymi obowiązkami przedsiębiorców. Korzyścią dla przedsiębiorców będzie stosowanie deklaracji elektronicznych. »

Jak rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej we Włoszech

Aktualizacja: 05.09.2008

Podjęcie pracy we Włoszech przez obywateli polskich w formie samozatrudnienia odbywa się na zasadach obowiązujących wszystkich obywateli UE. »

W Belgii można zarejestrować firmę w okienku dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 02.09.2008

Polak, zakładając działalność gospodarczą w Belgii, musi dopełnić takich samych formalności, jak obywatel tego kraju. Działalność gospodarcza dzieli się na handlową, rzemieślniczą i przemysłową. »

Zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii

Aktualizacja: 26.08.2008

Rynek hiszpański jest rynkiem dostępnym i przyjaznym dla polskich inwestorów. Charakteryzują go stosunkowo niskie koszty inwestycji, niższe niż na przykład w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji2. Istotne znaczenie mają też podobieństwa łączące oba kraje i narody, które ułatwiają wzajemne zrozumienie i współpracę. »

Jak założyć oddział, przedstawicielstwo lub filię przedsiębiorstwa w krajach UE

Aktualizacja: 25.08.2008

Dzięki wstąpieniu naszego kraju do UE polskie przedsiębiorstwa mogą zakładać oddziały za granicą. Należy jednak pamiętać, że w każdym państwie obowiązują inne zasady rejestracji i prowadzenia tej formy działalności. »

O jaką pomoc publiczną mogą ubiegać się przedsiębiorcy w Luksemburgu

Aktualizacja: 30.07.2008

Luksemburg to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla zagranicznych inwestorów. Luksemburg kusi nie tylko preferencyjnym systemem podatkowym, ale także pomocą publiczną skierowaną głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. O jaką pomoc mogą ubiegać się przedsiębiorcy? »

Jak założyć firmę w Luksemburgu

Aktualizacja: 28.07.2008

W Luksemburgu podatek dochodowy od osób fizycznych płaci się według stawek progresywnych wynoszących od 0 do 38 proc. PIT uzależniony jest od wysokości dochodu oraz zakwalifikowania podatnika do jednej z trzech klas podatkowych. W konsekwencji istnieje 17 różnych stawek. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Zatrudnienia KS Service

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama