| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Polecane strony WWW > Jak kontaktować się ze znajomymi na portalu Facebook?

Jak kontaktować się ze znajomymi na portalu Facebook?

Po ustawieniu wszystkich opcji związanych z prywatnością najwyższy czas przejść do głównego dania, jakie oferuje Facebook, czyli kontakt z ludźmi. Poznajmy metody kontaktowania się na portalu.

Najpopularniejszą metodą kontaktu ze znajomymi są wpisy na Ścianie. Każdy z użytkowników ma własnego mikrobloga, na którym może umieszczać swoje wpisy bądź linki do filmów na YouTube lub artykułów na portalach, które korzystają z funkcji „Lubię to!” na FB. Po wejściu na stronę główną Facebooka będąc zalogowanym, na górze ekranu pojawia się pole „Napisz o czym teraz myślisz”. To właśnie jest nasz mikroblog. Po kliknięciu w to pole możemy zacząć wpisywać tekst lub skorzystać z przybornika. To, co napiszemy na Ścianie, wyświetli się również na Ścianie wszystkich znajomych. To działa w dwie strony, czyli na naszej ścianie będą obecne wpisy wszystkich znajomych. Ponadto każdy wpis można komentować, oceniać, lub po prostu o nim porozmawiać.

Kolejną metodą komunikowania się ze znajomymi są tradycyjne wiadomości prywatne. Aby wysłać prywatną wiadomość należy kliknąć na Skrzynka odbiorcza a następnie Utwórz nową wiadomość. Po napisaniu wiadomości należy wpisać odbiorcę. Na szczęście po wpisaniu paru liter imienia bądź nazwiska Facebook sam podpowie resztę.

Zobacz również: Komputer - Ciekawostki

Dla początkujących użytkowników pewną nowością może być funkcja zaczepiania. O co w tym chodzi? Funkcja ta po prostu służy do zwracania na siebie uwagi i zwykłego zaczepiania znajomych. Aby kogoś zaczepić, wystarczy wejść na profil użytkownika i kliknąć w opcję znajdującą się pod zdjęciem profilowym. Użyteczność tej funkcji jest, eufemistycznie rzecz ujmując, znikoma, ale w pewnym sensie wpisała się już w subkulturę użytkowników Facebook’a.

Ostatnią metodą komunikacji jest czat na żywo. Facebook wyposażony jest w prosty komunikator tekstowy. W prawym dolnym rogu znajdziemy ikonę „czat”. Wystarczy w nią kliknąć, a otworzy się lista znajomych, którzy aktualnie są dostępni na portalu. Wybranie znajomego rozpoczyna rozmowę z nim. Zauważmy, że nad listą znajduje się ikona Opcje. Po przejściu do trybu offline, znajomi nie będą nas zaczepiać i będziemy mogli spokojnie kontynuować rozmowę

Zobacz również: Komputer - Samouczek

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Hetman

Adwokat i radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa autorskiego, pracy, handlowego i europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »