REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Promocja – dźwignia dla każdego sklepu internetowego

Kamil Rogala
Aktywność na portalach społecznościowych, częste promocje i zwyczajne „wyjście do klientów” poprawia wizerunek firmy.
Aktywność na portalach społecznościowych, częste promocje i zwyczajne „wyjście do klientów” poprawia wizerunek firmy.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli poważnie myślimy o zaistnieniu w e-biznesie musimy być świadomi tego, że bez odpowiedniej akcji promocyjnej klienci do nas nie trafią. W dzisiejszych czasach to przedsiębiorca powinien wyjść do klientów, a nie odwrotnie. W dobie ostrej konkurencji na niemal każdym szczeblu rynku, odpowiednio dobrana akcja promocyjna może przynieść sukces.

Jeśli komuś wydaje się, że akcja promocyjna i promowanie marki sprowadza się do reklamy, złapania klientów i zakończeniu kampanii, jeszcze raz powinien zastanowić się, czy e-biznes to dobry pomysł. Złapanie klienta, który kupi towar nie jest wielką sztuką. Dużym wyzwaniem jest utrzymanie tego klienta i wzbudzenie w nim poczucia zaufania do firmy. Obsługa posprzedażowa jest równie ważna, o ile nie ważniejsza niż zachęcanie klienta do skorzystania z oferty.

REKLAMA

W dzisiejszych czasach bierna postawa w e-biznesie to świetny przepis na… porażkę i upadek nawet ciekawie rokującej firmy. Obecnie na każdym kroku należy być przed konkurencją, a ciągłe działanie i starania z pewnością wyjdzie firmie na zdrowie. Czy jest to trudne? Owszem, cały proces nie należy do łatwych, ale obecnie dysponując odpowiednimi narzędziami możemy sobie z tym poradzić.

Polecamy: Pamięci masowe – jak kształtuje się przyszłość składowania danych?

REKLAMA

Obecnie większą popularnością cieszą się sklepy aktywne, czyli takie, które oprócz zwykłej oferty i aktualizacji produktów oferują coś więcej. Jeśli na stronie głównej sklepu internetowego umieścimy swego rodzaju mini blog z informacjami o najnowszych dostawach, wydarzeniach związanych ze szczeblem rynku do jakiego należy asortyment, klient będzie regularnie powracał do sklepu z czystej ciekawości dla nowych wpisów i komentarzy.

Ponadto aktywność na portalach społecznościowych, częste promocje i zwyczajne „wyjście do klientów” poprawia wizerunek firmy i świadomość wśród potencjalnych zainteresowanych. Ponadto aktywne życie w społeczności internetowej to świetny sposób na pozyskiwanie informacji zwrotnych z rynku. W ten sposób o wiele szybciej dowiemy się, czy klienci są zadowoleni z oferty, obsługi i realizacji zamówień. W ten sposób otrzymamy informacje i wskazówki na temat tego, co warto zmienić, dodać czy pominąć.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Bezpieczne oprogramowanie – fakt czy mit?

Niezwykle ważna jest aktywna budowa świadomości marki poprzez różne kanały dotarcia do klientów. Może to być zarówno wspomniany już wcześniej portal społecznościowy, mini blog na stronie jak forum internetowe. Nie można również zapominać o tradycyjnych formach promocji w Internecie, czyli pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych wspomagane przez linki sponsorowane.

Równie ważne są promocje partnerskie i pokazywanie się na innych stronach. Połączenie sprzedaży z promocja na portalach aukcyjnych lub umowa partnerska z innymi sklepami internetowymi to również świetny sposób na promocję marki.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

REKLAMA

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA