| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Czy wiesz jak wybrać konto osobiste dla dziecka?

Czy wiesz jak wybrać konto osobiste dla dziecka?

Gdzie założyć konto osobiste w banku, żeby nie narazić się na dodatkowe wydatki i dać swojemu dziecku możliwość nauki zarządzania pieniędzmi, a nawet zarabiania?

Jedną z ciekawszych ofert w przedziale dla najmłodszych, która w połączeniu z obecną promocją wypada naprawdę piorunująco, ma do zaoferowania Toyota Bank.

Jeśli chodzi o podstawowe opłaty, łatwiej i szybciej będzie wymienić to, za co płacimy. Do konta dodawana jest za darmo karta z chipem. Jej miesięczny koszt wynosi 1 zł, zaś czwarta w miesiącu i kolejne wypłaty z obcych bankomatów kosztują 4,50 zł. Wszystko inne jest za darmo – otwarcie konta, prowadzenie czy też wszelkie internetowe przelewy.

Jednak prawdziwą gratką w przypadku tego konta jest obecna promocja. Otóż bank postanowił nagrodzić tych uczniów, którzy dobrze się uczą. W sposób nadzwyczaj prosty, ale jakże efektowny. Dla każdego nastolatka, który dostanie świadectwo z czerwonym paskiem, bank zwiększy zgromadzone na koncie odsetki. Za średnią w przedziale 4,75-4,99 młody człowiek dostanie 100% dodatkowych odsetek. Zaś za średnią wyższą bądź równą 5,00 bank przyzna 200% dodatkowych odsetek! Naprawdę jest to kusząca oferta i może być dobrą zachętą do skrupulatniejszej nauki.

Produkt Toyota Banku oferuje wyjątkowo dużo, jednak jedną z jego nielicznych wad jest koszt czwartej i każdej następnej wypłaty z bankomatu w wysokości 4,5 zł. Jeśli dodamy do tego fakt, że Toyota Bank nie posiada własnych bankomatów, otrzymujemy dosyć duży minus, który może zaważyć na naszym wyborze konta dla dziecka.

Bardzo dobrą alternatywą może okazać się „Ale konto!” w Polbanku EFG. Konto to jest przeznaczone dla młodzieży od 13 do 18 roku życia. Nie zapłacimy za wypłaty z ponad 2000 bankomatów Polbanku i Euronetu w całej Polsce! Opłata za pobranie środków z innego bankomatu jest standardowa i wynosi 5 zł. Nie poniesiemy również kosztów karty debetowej (zarówno jej wydanie, jak i użytkowanie jest bezpłatne), przelewów internetowych oraz przelewów między kontem „Ale konto!” a „Mistrzowskim Kontem Osobistym”. Samo konto też jest prowadzone za darmo.

Dodatkowo warto odnotować, że konto jest oprocentowane na 7% w skali roku do poziomu 1000 zł. Niestety po przekroczeniu tej kwoty oprocentowanie spada do pułapu 0%, jednak w większości przypadków nie powinien to być wielki problem, wszak rzadko kiedy dziecko dysponuje taką ilością gotówki.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną cechę tego konta. Posiada ono niskie limity transakcji, co powoduje, że w przypadku kradzieży złodziej ma utrudniony dostęp do zgromadzonych środków. Co więcej, bank ponosi pełną odpowiedzialność za transakcje, dokonane po kradzieży karty.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stronyireszta.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »