reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

20 tys. zł na start dla początkujących firm

Aktualizacja: 17.06.2010

W ofercie kilku banków pojawiły się kredyty na start dla najmniejszych firm – stosunkowo łatwo dostępne pieniądze na rozkręcenie biznesu. Kwoty kredytów umożliwiają przetrwanie kilku pierwszych, najtrudniejszych miesięcy działalności firmy. »

Firmy dobrze sobie radzą na rynkach zagranicznych

Aktualizacja: 17.06.2010

W kwietniu br. saldo obrotów bieżących było ujemne i wyniosło 424 mln euro. To o 27 mln euro mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Eksport wzrósł w kwietniu o 21,5 proc. r/r, zaś import o 23 proc.- podał NBP. Widać ożywienie popytu zagranicznego, który umiejętnie wykorzystują polskie przedsiębiorstwa. – ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

Jak rozliczać zyski ze spółki komandytowo-akcyjnej

Aktualizacja: 16.06.2010

Dochody wypłacane akcjonariuszowi przez spółkę komandytowo - akcyjną, w części przypadającej proporcjonalnie do prawa udziału w zyskach spółki, stanowią przychód z działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. »

Centrala radio taxi opodatkowana 22% VAT

Aktualizacja: 16.06.2010

Usługi świadczone przez korporację taksówkarską zakwalifikowane do grupowania PKWiU 63.21.25-00-10 „Obsługa centrali wzywania radio-taxi” podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki 22%. »

Nowa oferta na rynku wynajmu samochodów

Aktualizacja: 16.06.2010

Wynajem średnioterminowy zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku. Zdiagnozowane przez Express S.A. oczekiwania transportowe przedsiębiorców znajdują odzwierciedlenie w kolejnych, limitowanych ofertach. Nowa propozycja wypożyczalni Express w segmencie aut miejskich, ma wspierać realizację krótkich lub sezonowych projektów przedsiębiorstw. »

Powstało drugie stowarzyszenie sędziów

Aktualizacja: 15.06.2010

Sędziowie utworzyli nowe stowarzyszenie pod nazwą Themis. Prezesem Zarządu została sędzia Anna Czapracka. »

Obniżenie ratingu Grecji nie wywołało wielkich emocji

Aktualizacja: 15.06.2010

Brak nerwowej reakcji inwestorów na obniżkę ratingu Grecji przez agencję Moody's pokazuje, że powoli zaczyna brakować informacji, które nie zostały wcześniej uwzględnione przez pesymistów w cenach. Byki po krótkim odpoczynku mogą przystąpić do kontrataku - komentuje Łukasz Wróbel, analityk Open Finance. »

Sale sądowe nie mają odpowiedniego wyposażenia

Aktualizacja: 15.06.2010

Tylko nieliczne rozprawy cywilne po 1 lipca będą nagrywane przez kamery i mikrofony. Większość z 4 tys. sal sądowych nie jest dostosowana do rejestracji dźwięku. Sędziowie domagają się automatycznej transkrypcji e-protokołów na stenogram. »

UE chce zakazać handlu w niedziele

Aktualizacja: 15.06.2010

To Unia Europejska, a nie polski rząd, może zdecydować o tym, czy dozwolony będzie handel w niedzielę. Około 1/3 europarlamentarzystów podpisało apel o ustanowienie niedzieli dniem wolnym od pracy w całej UE. »

Bezrobotni pomogą w usuwaniu skutków powodzi

Aktualizacja: 15.06.2010

Gminy w porozumieniu z urzędami pracy mogą zatrudniać bezrobotnych przy naprawie infrastruktury zniszczonej przez powódź. »

Rynek finansowy: niesprzyjające warunki dla inwestycji

Aktualizacja: 15.06.2010

W maju br. depozyty gospodarstw domowych w porównaniu z poprzednim miesiącem powiększyły się o 0,9 proc., za to przedsiębiorstw wzrosły aż o 4 proc. Nadal bardzo wolno rośnie wartość kredytów. Firmy zwiększyły zadłużenie w maju o 1,4 proc., ale było ono nadal o 0,6 proc. niższe niż w końcu ubiegłego roku - podał NBP. Te dane nie wróżą ożywienia w inwestycjach i sprzedaży firm - ocenia Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

Niższe ceny ofert deweloperów

Aktualizacja: 14.06.2010

Mniej niż 500 zł wyniosła w maju tego roku różnica między średnią ceną metra kw. mieszkania oferowanego przez deweloperów, a ceną, jaką gotowi są zapłacić klienci. Takiego porozumienia na rynku nie byliśmy od ponad półtora roku. »

Niepewność na giełdach

Aktualizacja: 14.06.2010

Oczywiście chodzi o rozwiązanie głównego problemu, z jakim mierzą się inwestorzy - czy odbicie z ubiegłego tygodnia jest tylko korektą wcześniejszych spadków czy powrotem trwałych zwyżek? »

Wpisanie do rejestru dłużników jest łatwiejsze

Aktualizacja: 14.06.2010

Od poniedziałku (14 czerwca br.) każdy konsument będzie mógł wpisać do BIG swoich dłużników. »

Interpretacja podatkowa musi być zgodna z normą unijną

Aktualizacja: 14.06.2010

Interpretacja przepisu, która jest sprzeczna z regulacjami unijnymi, stanowi rażące naruszenie prawa i podstawę unieważnienia decyzji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Szypniewski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama