reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Kolejne umowy na budowę autostrad

Aktualizacja: 18.06.2010

Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury podpisał umowy na budowę dwóch odcinków autostrady A1: Sójki - Kotliska i Piątek - Stryków oraz na budowę obwodnicy Pabianic. Inwestycje te są zlokalizowane w województwie łódzkim, za ich realizację odpowiada Łódzki Oddział GDDKiA. »

Więcej pieniędzy na aktywiazację zawodową powodzian

Aktualizacja: 18.06.2010

Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak postanowiła zwiększyć koszty Funduszu Pracy na realizację zadań ustawowych, powiększając rezerwę, będącą w dyspozycji ministra właściwego do spraw pracy, przeznaczoną dla samorządów województw i powiatów, na których terenie. »

25,1 mln zł dla samorządów na odbudowę

Aktualizacja: 18.06.2010

Jerzy Miller, szef MSWiA przyznał pierwsze pieniądze - 25,1 mln złotych - na odbudowę i remont infrastruktury komunalnej zniszczonej przez tegoroczną powódź. »

Rekomendacja T nie wpłynie na zainteresowanie się kredytami walutowymi

Aktualizacja: 18.06.2010

Zainteresowani kredytami walutowymi nie muszą mieć żadnego sposobu na Rekomendację T. Nawet dla osób poszukujących finansowania na ponad 100 proc. wartości nieruchomości nie powinno się nic zmienić. »

Dane pojazdu można zweryfikować elektronicznie

Aktualizacja: 18.06.2010

Wystarczy dostęp do Internetu i podpis elektroniczny, by sprawdzić, czy numer rejestracyjny samochodu zgadza się z informacjami zgromadzonymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów. »

MF: wystąpiliśmy o przedłużenie elastycznej linii kredytowej

Aktualizacja: 18.06.2010

Minister finansów Jacek Rostowski i prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka złożyli podpis na wniosku o przedłużenie dla Polski elastycznej linii kredytowej (Flexible Credit Line, FCL) do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. »

Działasz w strefie ekonomicznej - nie płacisz PIT

Aktualizacja: 18.06.2010

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w specjalnej strefie ekonomicznej mogą przez 10 lat korzystać ze zwolnienia z podatku. »

Piątek na GPW nie będzie nudny

Aktualizacja: 18.06.2010

Brak ważnych danych makroekonomicznych nie oznacza, że piątek(18 czerwca br.) na GPW będzie nudny. Dzień rozliczania kontraktów terminowych i opcji rządzi się własnymi, niezbyt przejrzystymi dla przeciętnych inwestorów regułami, więc warto rozważyć wcześniejsze rozpoczęcie weekendu. »

Rośnie zatrudnienie i płace

Aktualizacja: 18.06.2010

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju 2010 roku spadło o 1,5 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W ujęciu rocznym zwiększyło się o 4,8 proc. i wyniosło 3346,61 zł – podał GUS. Natomiast przeciętne zatrudnienie w firmach w maju 2010 osiągnęło 5,319 mln osób i wzrosło w stosunku do kwietnia o 0,2 proc. W odniesieniu do maja 2009 r. było wyższe o 0,5 proc. »

Liniowa stawka PIT wciąż nie dla wszystkich

Aktualizacja: 17.06.2010

Do podatników świadczących usługi na rzecz byłego pracodawcy w dalszym ciągu mają zastosowanie ograniczenia dotyczące wyboru uproszczonych form opodatkowania. »

MasterCard walczy o swoją pozycję w Polsce

Aktualizacja: 17.06.2010

Operator kart płatniczych, MasterCard, walczy o poprawę pozycji w Polsce. Wprowadza karty do płatności zbliżeniowych. O niemal dwie trzecie obniżył prowizję pobieraną od wypłat z bankomatów, wprowadził też dwuletni program rabatowy „4 Pory Roku” dla transakcji bezgotówkowych kartami MasterCard i Maestro. »

Branża transportowa radzi sobie coraz lepiej

Aktualizacja: 17.06.2010

Sytuacja w branży transportowej jest co raz lepsza. Wzrost zamówień spowodował też zwiększone zapotrzebowanie na nowych pracowników, co potwierdzają dane serwisu Pracuj.pl. »

Wielka dziura w finansach nam nie grozi

Aktualizacja: 17.06.2010

Według informacji Ministerstwa Finansów deficyt budżetu państwa na koniec maja wyniósł 32,14 mld zł, co stanowiło 61,6 proc. planu na bieżący rok zapisanego w ustawie budżetowej. Niepokoi, że o 62 proc. wzrosły w pierwszych pięciu miesiącach 2010 roku w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku dotacje do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – ocenia dr Jacek Adamski, dyrektor departamentu ekonomicznego PKPP Lewiatan. »

Lewiatan: inflacja mogła by być niższa

Aktualizacja: 17.06.2010

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w maju br. w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł 2,2 proc., wobec 2,4 proc. w kwietniu - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Inflacja spada

Aktualizacja: 17.06.2010

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych były w maju o 2,2 proc. wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W porównaniu do kwietnia wzrosły o 0,3 proc. Utrzymuje się więc wciąż zgodna z oczekiwaniami tendencja obniżania się tempa inflacji. Nie widać też na razie oznak, by w najbliższym czasie miało się coś w tej kwestii zmienić. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama