| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MSWiA przypomina o odśnieżaniu dachów

MSWiA przypomina o odśnieżaniu dachów

W związku z zapowiadanymi na najbliższe dni okresowymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina o konieczności odśnieżania dachów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w województwach: dolnośląskim, lubuskim
i mazowieckim została przekroczona norma obciążenia śniegowego.

Śnieg oraz deszcz ze śniegiem może okresowo padać z większymnatężeniemwe wschodniej i północnej części kraju. Opadom towarzyszyć będzietemperatura maksymalna od -2 do 0 stopni Celsujsza, w centrum i napółnocy wyniesie 1 stopień Celsjusza.

Gdy temperatura wzrasta do 0stopni Celsjusza, zalegający śnieg robi się cięższy i może stwarzaćniebezpieczeństwo uszkodzenia dachów oraz zadaszenia.

Odśnieżanie dachu iusuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcynieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchniprzekraczającej 2 000 m² oraz o powierzchni dachów wynoszącej ponadtysiąc metrów kwadratowych, m.in. hipermarkety, hale targowe, sportowe,magazyny.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązkuodśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem w wysokości co najmniej500 zł. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowaniaobiektu.

MSWiA/IN

Zobacz także: Firma.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SmartConsulting S.K.A.

SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »