reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Odbudowa gospodarek światowych największym wyzwaniem UE

Odbudowa gospodarek światowych największym wyzwaniem UE

Konieczność walki z kryzysem i stworzenie modelu ekonomicznego pozwalającego na skuteczną odbudowę gospodarek państwowych - to najważniejsze wyzwania stojące przed Unią Europejską w 2010 roku.

Tak uznali paneliści, biorący udział w debacie na temat szans i wyzwań Unii Europejskiej w 2010 roku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Centrum Europejskie UW oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Patronat nad debatami sprawuje Komisja Europejska w Polsce.

W dyskusji uczestniczyło trzech znanych ekspertów w dziedzinie stosunków międzynarodowych: Dr. Jan Borkowski, pełniący funkcję wiceministra spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska, prof. dr hab. Roman Kuźniar, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, były szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz doradca obecnego ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, oraz dr Marek Cichocki, specjalista w dziedzinie integracji europejskiej, dyrektor programowy Centrum Europejskiego w Natolinie i społeczny doradca Prezydenta RP.

Paneliści jako główne wyzwania Unii Europejskiej w 2010 roku określili konieczność walki z kryzysem i stworzenia modelu ekonomicznego pozwalającego na skuteczną odbudowę gospodarek państwowych.

Za istotne określili również wypracowanie współpracy między państwem pełniącym prezydencję a nowymi liderami Unii – Hermanem van Rompuyem i Catherine Ashton, a także określenie mapy drogi do UE dla Turcji, Ukrainy i państw Partnerstwa Wschodniego, które w obliczu polskiego przywództwa w Unii w 2011 roku powinno stać się priorytetowym działaniem w polityce zagranicznej.

Poważnym problemem zasygnalizowanym przez debatujących mogą się okazać wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii i dojście do władzy konserwatystów, którzy mogą stać się hamulcowymi dalszych działań integracyjnych. Uczestnicy Forum Europejskiego postawili również duży znak zapytania przy polityce unijnej związanej z Irakiem i Afganistanem.

KE/IN

Zobacz także: Finanse.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

inEwi

inEwi to wygodna aplikacja do Zarządzania Czasem Pracy. Gwarantuje łatwą i precyzyjną kontrolę wszelkich aspektów ewidencji czasu pracy Twojego zespołu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama