| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nowy system płatności środków europejskich w BGK

Nowy system płatności środków europejskich w BGK

Dla obsługi systemu przepływu środków europejskich i krajowego współfinansowania BGK stworzył portal komunikacyjny BGK - ZLECENIA, przeznaczony dla 214 instytucji upoważnionych przez Ministerstwo Finansów i właściwych ministrów do składania zleceń płatności ze środków europejskich oraz krajowego współfinansowania.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) informuje, że dotychczas zarejestrowanych zostało blisko 2 tys. jego użytkowników. Portal umożliwia wprowadzanie zleceń płatności w formie elektronicznej, a także bieżące informowanie instytucji o statusie zlecenia. Elektroniczna forma składania zleceń płatności przyspiesza otrzymywanie środków przez beneficjentów.

Wypłacanie środków następuje zgodnie z opracowanym przez Ministerstwo Finansów terminarzem. System nie wymaga od beneficjentów otwierania w BGK rachunku bankowego, ani dostarczania żadnych dokumentów. Bank kontaktuje się wyłącznie z instytucją wskazaną przez MF lub właściwych ministrów.

W pierwszym okresie składania zleceń trwającym od 4 do 10 stycznia br. w banku złożono pięć zleceń płatności na ogólną kwotę 75 tys. zł (w ramach umowy z MEN). W drugim okresie składania zleceń trwającym od 11 do 14 stycznia złożono w banku jedno zlecenie płatności na kwotę 2 tys. zł.

Płatności środków europejskich BGK dokonuje na rzecz beneficjentów z rachunku bankowego Ministra Finansów. W pierwszym okresie składania wniosków - od 4 do 10 stycznia 2010 roku do banku wpłynęło 132 zleceń płatności od pięciu zleceniodawców na łączną kwotę 10,6 mln zł.
W tym okresie do portalu komunikacyjnego BGK-ZLECENIA zalogowało się łącznie ponad 300 użytkowników. W drugim okresie składania zleceń trwającym od 11 do 14 stycznia br. złożono w banku 122 zlecenia płatności na ogólną kwotę 15,5 mln zł.

BGK/IN

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK