reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rozwój e-handlu w Polsce wciąż nie dorówna krajom unijnych

Rozwój e-handlu w Polsce wciąż nie dorówna krajom unijnych

Handel elektroniczny w Polsce rośnie szybciej niż przeciętnie w UE, ale mimo to odsetek przedsiębiorstw stosujących tę formę sprzedaży (8 proc.) jest dwa razy niższy niż średnia UE dla 27 krajów członkowskich – wynika z opracowania „Społeczeństwo informacyjne w liczbach” MSWiA.

Resort zaznacza, że w 2007 roku udział handlu elektronicznego w całkowitych obrotach firm w Polsce wzrósł o 50 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, co dało Polsce jedenaste miejsce w rankingu europejskim.

Wcale nie jest oczywiste, że wraz z upływem czasu popularność sprzedaży z wykorzystaniem Internetu i innych sieci rośnie. Dzieje się tak tylko w Hiszpanii, na Litwie i Łotwie oraz w Rumunii. W pozostałych krajach wskaźnik przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż elektroniczną raz rośnie, raz spada.

W opracowaniu MSWiA podkreśla się, że wahania te mogą wynikać z przyjętej metodologii badań, gdzie pod uwagę bierze się tylko te przedsiębiorstwa, których wartość sprzedaży elektronicznej przekracza 1 proc. ogólnej wartości sprzedaży firmy, a liczba przedsiębiorstw, które przekroczyły ten próg zmienia się w zależności od
koniunktury.

MSWiA/IN

Zobacz także: Firma-finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama