reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rozwój e-handlu w Polsce wciąż nie dorówna krajom unijnych

Rozwój e-handlu w Polsce wciąż nie dorówna krajom unijnych

Handel elektroniczny w Polsce rośnie szybciej niż przeciętnie w UE, ale mimo to odsetek przedsiębiorstw stosujących tę formę sprzedaży (8 proc.) jest dwa razy niższy niż średnia UE dla 27 krajów członkowskich – wynika z opracowania „Społeczeństwo informacyjne w liczbach” MSWiA.

Resort zaznacza, że w 2007 roku udział handlu elektronicznego w całkowitych obrotach firm w Polsce wzrósł o 50 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, co dało Polsce jedenaste miejsce w rankingu europejskim.

Wcale nie jest oczywiste, że wraz z upływem czasu popularność sprzedaży z wykorzystaniem Internetu i innych sieci rośnie. Dzieje się tak tylko w Hiszpanii, na Litwie i Łotwie oraz w Rumunii. W pozostałych krajach wskaźnik przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż elektroniczną raz rośnie, raz spada.

W opracowaniu MSWiA podkreśla się, że wahania te mogą wynikać z przyjętej metodologii badań, gdzie pod uwagę bierze się tylko te przedsiębiorstwa, których wartość sprzedaży elektronicznej przekracza 1 proc. ogólnej wartości sprzedaży firmy, a liczba przedsiębiorstw, które przekroczyły ten próg zmienia się w zależności od
koniunktury.

MSWiA/IN

Zobacz także: Firma-finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama