reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd pracuje nad poprawą efektywności energetycznej

Rząd pracuje nad poprawą efektywności energetycznej

Jednym z najważniejszych wyzwań, która stawia przed Polską Unia Europejska jest ograniczenie zużycia energii. Na poprawę efektywności energetycznej w kraju będzie miało wpływ wprowadzenie nowoczesnych sieci pomiarowych – informuje Ministerstwo Gospodarki.

Joanna Strzelec-Łobodzińska, wiceminister gospodarki podczas konferencji „Perspektywy rozwoju inteligentnych sieci energetycznych – technologiczny przełom w polskiej energetyce i szansa na wypełnienie celów pakietu klimatycznego” zaznaczyła, że konieczne są działania sprzyjające rozwojowi nowoczesnych rozwiązań w zakresie pomiaru zużycia energii.

Doceniając zalety, jakie mogą przynieść narzędzia związane z inteligentnymi sieciami i systemami opomiarowania, ministerstwo postanowiło wprowadzić do projektu „Polityki Energetycznej Polski do 2030 roku” zapisy mówiące o wdrożeniu tych rozwiązań do polskiego systemu elektroenergetycznego.

Ministerstwo Gospodarki przypomina także, że zgodnie z założeniami dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady, krajowy cel indykatywny w zakresie oszczędności energii powinien wynieść 9 proc. średniego rocznego zużycia energii do 2016 roku.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sztobryn

Rzecznik patentowy, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama