reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przedsiębiorcy czują się pewniej

Przedsiębiorcy czują się pewniej

Nastroje polskich przedsiębiorców są lepsze niż w ubiegłych latach. Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) ponad jedna trzecia firm, które wzięły udział w trzeciej edycji badania klimatu inwestycyjnego wśród członków bilateralnych izb gospodarczych uznała, że warunki inwestycyjne w Polsce są dobre lub bardzo dobre.

Nastroje przedsiębiorstw zostały zbadane w trzech kategoriach: uwarunkowania makroekonomiczne, jakość infrastruktury oraz instytucji państwowych. Respondentami byli przedstawiciele firm prowadzących działalność gospodarczą w Polsce – 40 proc. badanych stanowiły przedsiębiorstwa, które działają na rynku od roku do pięciu lat.

PAIiIZ podaje, że największym atutem klimatu inwestycyjnego w Polsce jest chłonność rynku krajowego. Blisko 67 proc. inwestorów, którzy wzięli udział w badaniu wystawiło tu pozytywną ocenę. Z kolei 76 proc. badanych również docenia wielkość rynku UE.

Ponadto przedsiębiorcy wskazali, że nie mieli dużych problemów związanych z dostępem do materiałów, surowców i komponentów, a także wykwalifikowanej kadry.

Eksperci PAIiIZ zaznaczają jednak, że 2009 rok nie przeniósł z kolei istotnej zmiany w ocenie infrastruktury. Tegoroczne wyniki osiągnęły zbliżony poziom do tych z ubiegłego roku zarówno w kwestii dróg i mediów, jak i telekomunikacji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rakoczy, Wroński Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska

www.rakoczy.com.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama