REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomorska SSE z odznaczeniem państwowym

Pomorska SSE z niezwykłym wyróżnieniem
Pomorska SSE z niezwykłym wyróżnieniem
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Działania Przemysława Sztandery, Prezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,  zostały docenione Srebrnym Krzyżem Zasługi nadawanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie to przyznawane jest osobom, zasłużonym dla państwa lub obywateli.

Pomorska SSE bezustannie w czołówkach rankingów 

Przemysław Sztandera pełni funkcję Prezesa Zarządu PSSE od grudnia 2018 roku. Od tego czasu Spółka co roku zajmuje miejsce w pierwszej trójce najlepszych stref ekonomicznych w Polsce. W roku 2022 została usytuowana na pierwszym miejscu w kraju pod kątem wydanych decyzji o wsparciu, a także na drugim miejscu w Europie i siódmym na świecie. Laureat odznaczenia wyróżnia się umiejętnością szybkiego znajdowania innowacyjnych sposobów rozwoju gospodarki. Powołane przez niego Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Gdańsku, kształcące w kierunku automatyki i robotyki okazało się sukcesem i zostało docenione między innymi przez Fundację Velux, która przyznała finansowanie na jego dalszy rozwój. Kolejne filie CPRP powstały w 2023 roku we Włocławku oraz Grudziądzu. 

REKLAMA

Gdański Park Naukowo – Technologiczny pomoże w innowacjach

Z inicjatywy Przemysława Sztandery swoją działalność rozszerzył także Gdański Park Naukowo – Technologiczny. W ramach jego koncepcji w 2021 roku powstała w Parku nowoczesna przestrzeń do prototypowania Space4Makers, w której innowacyjne przedsiębiorstwa oraz wynalazcy mają do dyspozycji prototypownie oraz laboratorium robotyczne. Poza tym GPN-T realizuje wiele programów akceleracyjnych, wpierających start-upy i przedsiębiorstwa z sektora MŚP. 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna nie zapomina o postawie ekologicznej 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pod kierownictwem Prezesa Sztandery rozpoczęła także podróż po ścieżce zrównoważonego rozwoju. Od 2021 roku stała się częścią Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych, który realizuje projekt Pomorskiej Doliny Wodorowej. Ponadto od 5 lat Spółka organizuje konferencję ECO-ON-technologie ekoefektywne, a w ramach międzynarodowego projektu „RBR - Reviving Baltic Resilience” utworzyła wraz z Partnerami z Polski, Szwecji i Litwy Transgraniczny Klaster Zielonych Technologii, którego celem jest tworzenie sieci współpracy w obszarze zielonych technologii.

Wiedza ekonomiczna zastosowana w Pomorskiej SSE

Przemysław Sztandera jest ekonomistą, ekspertem od zarządzania ryzykiem kredytowym, finansowym, operacyjnym i rynkowym oraz oceny dużych projektów inwestycyjnych. Jest specjalistą od zarządzania zmianą oraz Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych. Posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Laureat licznych nagród, m.in. został uznany za Menedżera Pomorza 2021 roku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA