| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unia fiskalna w Europie?

Unia fiskalna w Europie?

Europejscy przedsiębiorcy popierają pomysł utworzenia unii fiskalnej dla krajów członkowskich. Zmiany miałyby zapewnić dyscyplinę w finansach publicznych.

Europejski biznes zdecydowanie popiera pomysł utworzenia unii fiskalnej przez kraje strefy euro, ale otwartej także dla innych państw Unii Europejskiej, w tym Polski - stwierdzili uczestnicy warszawskiego spotkania Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE, największej w Europie organizacji przedsiębiorców. Organizatorem spotkania była PKPP Lewiatan.

Przedsiębiorcy uważają, że unia fiskalna zapewni dyscyplinę w finansach publicznych poszczególnych krajów, a kontrolę ich budżetów będzie sprawowała Bruksela. Konkretne propozycje rozwiązań BUSINESSEUROPE przedstawi w Brukseli w najbliższy poniedziałek.

Europa potrzebuje nowego traktatu. Zmiany muszą doprowadzić do tego, by Europa przypominała bardziej dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo - powiedział premier Donald Tusk na posiedzeniu Rady Prezydentów. Premier podkreślał, że „będziemy chcieli wzmocnienia instytucji europejskich". Niebezpiecznym złudzeniem jest sądzić, że strefa euro poradzi sobie bez Banku Centralnego z prawdziwego zdarzenia. Będziemy bronili Europy zjednoczonej. Polska prezydencja wypadła w czasach, które są oceniane, jako największy kryzys od lat 30. ubiegłego wieku - dodał Tusk.

Polecamy: Składki ZUS 2012

Po raz pierwszy w Polsce, z okazji polskiej prezydencji, odbywa się w Warszawie dwudniowe spotkanie europejskich liderów biznesu zrzeszonych w BUSINEESEUROPE. Przy jednym stole zasiedli szefowie 41 organizacji pracodawców z 35 krajów UE m.in. z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Grecji, Włoch, Hiszpanii, Norwegii i Polski. Tematem przewodnim spotkania jest kryzys ekonomiczny w Unii Europejskiej oraz w strefie euro.

BUSINESSEUROPE to europejska konfederacja pracodawców, zrzeszająca 41 organizacji biznesu z 35 państw europejskich. Reprezentuje ona interesy 20 mln firm oraz uczestniczy w podejmowaniu ważnych decyzji ekonomicznych i społecznych na poziomie europejskim. Jej głównym celem jest dbanie o zachowanie i wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw. Polskę w organizacji BUSINESSEUROPE reprezentuje Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Polecamy: Pomysł na biznes

Źródło: PKPP Lewiatan

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK