reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ministerstwo chce redukować bariery dla firm

Ministerstwo chce redukować bariery dla firm

Reforma prawa gospodarczego, a także zmiany w zakresie refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych to nowości jakie czekają przedsiębiorców w najbliższym czasie. 10 stycznia 2011 r. odbyło się posiedzenia Komisji Trójstronnej któremu przewodniczył wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Wicepremier Waldemar Pawlak nawiązał do prowadzonych w Ministerstwie Gospodarki prac nad redukcją barier administracyjnych. Przekazał również partnerom społecznym do konsultacji zestawienie obciążeń administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców, które zidentyfikowano w przepisach prawa gospodarczego.

– Zachęcam pracodawców i stronę związkową do składania uwag. Zależy nam przede wszystkim na zmniejszeniu obowiązków informacyjnych, jakie obecnie muszą ponosić firmy. Sugestie pozwolą przygotować lepsze regulacje w tym zakresie – dodał wicepremier.

Polecamy: Jakie bariery w prowadzeniu firmy napotyka polski przedsiębiorca?

Uzasadnienie zamian prawa przygotowane przez resort zdrowia przedstawił wiceminister Adam Fronczak. Projekt ustawy zakłada przede wszystkim przekształcenie systemu refundacji leków. Zdaniem resortu zdrowia w sposób jednoznaczny powinien on regulować m.in. relacje pomiędzy podmiotami gospodarczymi, które tworzą rynek krajowy w tej dziedzinie. W opinii Ministerstwa Zdrowia jedną z konsekwencji ustawy będzie w perspektywie obniżka cen leków refundowanych i zwiększenie dostępności do leków.

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama