reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce po austriacku?

Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce po austriacku?

Realizowanie zadań publicznych w drodze partnerstwa publiczno-prywatnego jest postrzegane jako jedna ze skuteczniejszych i najszybszych form działania. Jaki model PPP powinien być przyjęty w Polsce? Według Ministerstwa Gospodarki - austriacki.

- Doświadczenia Austrii w realizacji projektów w formule PPP wskazują, że ta forma współpracy jest atrakcyjna zarówno dla instytucji publicznych, jak i partnerów prywatnych, którzy w ten sposób realizują swoje strategie biznesowe - powiedział wiceminister Marcin Korolec podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki konferencji pn. „Austriackie doświadczenia w realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego”, 16 września 2010 w MG.

Podsekretarz Stanu w MG przypomniał, że partnerstwo publiczno-prywatne w wielu krajach uznawane jest za niezwykle korzystną formę realizacji zadań publicznych, m.in. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony zdrowia, gospodarki odpadami oraz transportu publicznego. – Najwyższy czas, żeby współpraca sektora publicznego i prywatnego zaczęła rozwijać się także w Polsce – powiedział.

Nawiązując do nowej ustawy o partnerstwie publiczno – prywatnym, wiceminister Korolec zwrócił ponadto uwagę na zadania Ministerstwa Gospodarki w zakresie wspierania PPP. - Jesteśmy zaangażowani w upowszechnianie i promowanie partnerstwa publiczno-prywatnego oraz ocenę jego funkcjonowania - podkreślił wiceminister. - Analizujemy również stan i perspektywy finansowego udziału sektora prywatnego w projekty PPP – dodał.

Zdaniem Ambasadora Austrii w Polsce Herberta Kraussa formuła PPP jest przyszłością dla wielu publicznych projektów, zwłaszcza w obszarze infrastruktury. - Ta relatywnie młoda koncepcja wymaga jednak od partnerów aktywnej współpracy, równego rozłożenia odpowiedzialności oraz wzajemnego zaufania – podkreślił ambasador.

Polecamy: Czym jest nieuczciwa reklama

W zorganizowanej przez MG konferencji pn. „Austriackie doświadczenia w realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego” wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Austrii i Polski, a także reprezentanci sektora prywatnego. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Radca Handlowy Ambasady Austrii dr Ernst Koppa, burmistrz gminy Laa an der Thaya Manfreda Fassa oraz przedstawiciel Fundacji Centrum PPP Jolanta Kalecińska.

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama