reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kary za fałszowanie dokumentacji o odbyciu szkolenia BHP

Kary za fałszowanie dokumentacji o odbyciu szkolenia BHP

Inspekcja pracy kieruje do sądu sprawy przeciw firmom, które poświadczają, że pracownik uczestniczył w okresowym szkoleniu bhp, mimo że tego nie robił.

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa skazał na cztery miesiące pozbawienia wolności (w zawieszeniu na dwa lata) osobę prowadzącą szkolenie bhp, która niezgodnie z prawdą poświadczyła uczestnictwo w nim niektórych pracowników. Sprawę ujawniła Państwowa Inspekcja Pracy.

Podczas kontroli przedsiębiorstwa handlowo-usługowego inspektor pracy z łódzkiego Okręgowego Inspektoratu Pracy wykrył, że w firmie tej nieprawidłowo przeprowadzono szkolenia bhp. Okazało się, że osoba prowadząca 8-godzinne szkolenie okresowe wystawiła zaświadczenie o tym, że odbyła je pracownica, która w tym dniu przebywała na zwolnieniu lekarskim, oraz osoba zatrudniona na pół etatu (choć nie pracowała ona po osiem godzin dziennie).

Polecamy serwis BHP

W omawianym przypadku sąd skazał osobę prowadzącą szkolenie nie tylko na karę czterech miesięcy pozbawiania wolności w zawieszeniu, zasądził też grzywnę i obarczył ją kosztami procesu.

Więcej: Kary za fałszowanie dokumentacji o odbyciu szkolenia BHP

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK)

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców to nowoczesna firma outsourcingowa, która świadczy kompleksowe usługi dla firm z branży TSL.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama