reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia w MF

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia w MF

W cieniu tragedii pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent RP, jego Małżonka oraz wielu wybitnych przedstawicieli świata politycznego i społecznego, wojska i kościołów, 12 kwietnia br. odbyła się uroczystość ku czci stu dwudziestu urzędników celnych i skarbowych, zamordowanych przez NKWD 70 lat temu i spoczywających w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Minister Jacek Rostowski wraz z podsekretarzem stanu w MF, szefem Służby Celnej Jackiem Kapicą i podsekretarzem stanu w MF, Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej Andrzejem Parafianowiczem złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą listę ofiar.

Niestety – 70 lat po tej tragedii – ziemia katyńska pochłonęła kolejne ofiary. (…) Niektórzy z nich – jak ks. biskup Tadeusz Płoski, Pani Prezes Bożena Łojek czy Pan Prezes Andrzej Przewoźnik, mieli tu być dziś razem z nami. (…) W ten sposób na naszej bliźnie „pamięci o Katyniu” zrodziła się kolejna rana. Dziś – składając kwiaty pod listą pomordowanych 70 lat temu – chcemy wyrazić naszą pamięć o ich ofierze. Łączymy się też w bólu z najbliższymi tych, którzy 70 lat później zginęli w drodze na uroczystości upamiętniające mord katyński – powiedział podczas uroczystości minister finansów Jacek Rostowski.

Pamięć ofiar obu tragedii została uczczona minutą ciszy.

W uroczystości wzięło udział również kierownictwo Ministerstwa Finansów, a także m.in. kanclerz Kurii Polowej ks. kmdr Leon Szot, wiceprezes zarządu Federacji Rodzin Katyńskich Krystyna Brydowska oraz przedstawiciele Izby Celnej i Izby Skarbowej w Warszawie.

MF/IN

Polecamy: Kodeksy polskie Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria transportowa ITD-PIP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama