reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Niezałączenie wezwania grozi zwrotem pozwu

Aktualizacja: 08.01.2010

Po niedawnej nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, niezałączenie do pozwu wezwania (w postępowaniu gospodarczym) jest błędem formalnym skutkującym zwrotem pozwu. »

Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego

Aktualizacja: 08.01.2010

Od 1 stycznia 2010 roku prawo do świadczenia pielęgnacyjnego będzie ustalane niezależnie od dochodów rodziny i na czas nieokreślony – poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Kto nie skorzysta z ulgi na Internet

Aktualizacja: 08.01.2010

Podatnik, który posiada fakturę, na której nie został wyszczególniony Internet, nie skorzysta z ulgi w PIT. »

Wzrost stopy bezrobocia

Aktualizacja: 08.01.2010

Stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca listopada 2009 roku) wyniosła w grudniu 2009 roku 11,9 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,5 punktu procentowego – poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Ponad 40 proc. Polaków nigdy nie korzystało z Internetu

Aktualizacja: 07.01.2010

Z badania GUS przeprowadzonego w 2008 roku wynika, że 38 proc. mieszkańców Polski nigdy nie korzystało z komputera, a 44 proc. z Internetu. »

Konkurs na projekty dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Aktualizacja: 08.01.2010

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w otwartym konkursie ofert na najlepsze projekty dofinansowywane w 2010 roku ze środków krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO). Termin składania wniosków - od 8 stycznia 2010 roku do 15 lutego 2010 roku. »

Parametry kredytu zależą od zamożności klienta

Aktualizacja: 08.01.2010

Banki udzielające kredyty hipoteczne o wiele lepiej traktują zamożnych klientów pożyczających duże sumy na drogie nieruchomości. Mogą oni uzyskać o wiele lepsze parametry kredytu. »

Windykatorzy są zmuszeni działać agresywnie

Aktualizacja: 08.01.2010

Zadłużeni po świętach Polacy mogą mieć problemy z firmami egzekwującymi należności. Wierzyciele wymuszają od windykatorów agresywne metody dochodzenia zaległości. Przeszłość firmy windykacyjnej i stosowane przez nią metody egzekucji można łatwo sprawdzić. »

KIG: Optymizm przedsiębiorców wymaga wsparcia reformami

Aktualizacja: 08.01.2010

Duża kreatywność i optymizm polskich firm jest szansą na utrzymanie w 2010 roku wzrostu gospodarczego znacząco powyżej średniej unijnej – uważają przedsiębiorcy skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej. Oczekują jednak reform, których przeprowadzenia zaniechano w 2009 roku. »

ZUS: przerwy w przyjmowaniu dokumentów elektronicznych

Aktualizacja: 08.01.2010

W związku z koniecznością ujednolicenia konserwacji oraz optymalizacji infrastruktury do przyjmowania dokumentów ubezpieczeniowych w postaci elektronicznej w zakresie niezawodności, wydajności i bezpieczeństwa, ZUS podał terminarz planowanych okresowych przerw technologicznych w trzech węzłach przyjmowania dokumentów dostępnych - Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. »

Jak złożyć podatkowe e-deklaracje

Aktualizacja: 08.01.2010

E-deklaracje nie cieszą się jeszcze dużą popularnością wśród podatników. Oczywiście barierą jest koszt podpisu elektronicznego. Jednak koszt ten nie jest tak duży, by nie mogła sobie nań pozwolić nawet mała firma. Jednak ostatnio pojawiła się szansa by można było złożyć PITa bez podpisu elektronicznego. »

Maksymalne stawki podatków na ten rok

Aktualizacja: 08.01.2010

Jak co roku, minister finansów opublikował obwieszczenie dotyczące maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych na 2010 rok. Stawki maksymalne wzrosły w porównaniu do 2009 roku o wskaźnik inflacji. Jednak o podatkach i opłatach decyduje rada gminy. Jeżeli rada nie uchwali nowych (wyższych) stawek przed końcem 2009 roku, to w 2010 będą obowiązywać stawki dotychczasowe. »

Zmiana w finansach publicznych

Aktualizacja: 08.01.2010

Dnia 1 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o finansach publicznych. Celem ustawy jest m.in. wzmocnienie oraz poprawa przejrzystości finansów publicznych, którą zapewnić ma przede wszystkim ograniczenie form organizacyjno-prawnych sektora finansów publicznych. »

Poczta Polska źle traktuje swoich klientów

Aktualizacja: 08.01.2010

Poczta Polska coraz gorzej traktuje swoich klientów - ocenia Najwyższa Izba Kontroli (NIK). »

Opłaty za wydanie dowodu osobistego zostały zniesione

Aktualizacja: 08.01.2010

Dnia 1 stycznia 2010 roku weszła wżycie ustawa o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Zgodnie ze zmianą ustawy zostało usunięte z polskiego systemu prawnego opłaty za wydanie dowodu osobistego, której to istnienie jest niecelowe a jej funkcjonowanie nie znajduje merytorycznego uzasadnienia. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama