reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Kolejna edycja konkursu „Grasz o staż”

Aktualizacja: 03.02.2010

Trwa XV edycja konkursu „Grasz o staż”, w którym po raz drugi z rzędu bierze udział Ministerstwo Skarbu Państwa. Resort podobnie jak w zeszłym roku jest jedynym organem administracji publicznej biorącym udział w projekcie. »

MSWiA: 165 mln zł. dla samorządów

Aktualizacja: 03.02.2010

Regiony poszkodowane w wyniku klęsk żywiołowych otrzymają od Jerzego Millera, ministra spraw wewnętrznych i administracji 165 mln zł na odbudowę zniszczonych dróg i mostów. »

Lewiatan: Indeks Biznesu odnotował wzrost

Aktualizacja: 03.02.2010

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w styczniu odnotował wzrost o jeden punkt w ujęciu kwartalnym i o siedem punktów w notowaniu rocznym. Tym samym indeks roczny wrócił do poziomu sprzed recesji. »

Polska stawia na współpracę z Chinami

Aktualizacja: 03.02.2010

W Warszawie odbyły się polsko-chińskie konsultacje polityczne na szczeblu wiceministrów spraw zagranicznych, w których udział wzięli Podsekretarz Stanu w MSZ Paweł Wojciechowski oraz Wiceminister Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Zhang Zhijun. »

Sprzedaż certyfikatów funduszu Investors FIZ

Aktualizacja: 03.02.2010

W dniach 8-23 lutego 2010 roku będzie prowadzona publiczna sprzedaż Certyfikatów Inwestycyjnych serii "O" funduszu Investor FIZ. »

Polski minister otrzymał odznaczenie państwowe Ukrainy

Aktualizacja: 03.02.2010

Sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak otrzymał odznaczenie państwowe Ukrainy - order „Za zasługi” III stopnia. Wyróżnienie za wysiłki na rzecz rozwoju stosunków polsko-ukraińskich przyznał ministrowi prezydent Wiktor Juszczenko. »

Kasacja od wyroku ws. śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka

Aktualizacja: 03.02.2010

- Zgodnie z moimi zapowiedziami chciałbym poinformować, że - jako prokurator generalny – podpisałem już kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 14 grudnia 2009 roku, dotyczącego sprawy śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka – powiedział w konferencji prasowej minister sprawiedliwości – prokurator generalny Krzysztof Kwiatkowski. »

Zmiany w składzie rządu

Aktualizacja: 03.02.2010

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, z dniem 1 lutego 2010 roku odwołał Macieja Władysława Nowickiego, ze składu Rady Ministrów. »

Polscy restauratorzy podbijają rynki europejskie

Aktualizacja: 03.02.2010

Gastronomia to kolejna polska branża – po spożywczej, która ma szansę odnieść sukces za granicą. Głównie dzięki temu, że Polacy na emigracji poszukują pomysłów na własny biznes. »

Ile zapłaci przewoźnik za korzystanie z przystanków

Aktualizacja: 03.02.2010

Za korzystanie przez przewoźnika z przystanków, których właścicielem jest gmina, opłaty nie będą mogły być wyższe niż 0,05 zł za jedno zatrzymanie. »

Rząd zachęca firmy do wdrożenia „zielonych technologii”

Aktualizacja: 03.02.2010

Tylko do 8 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje zielone technologie do konkursu Ministerstwa Środowiska GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Najlepsze technologie włączone będą w kompleksowy program szkoleń i doradztwa, który pozwoli rozwinąć ich skrzydła i umożliwią Polsce włączenie się w globalny „zielony” rynek technologii. »

Wyrok sądu kończy sprawę piekarza z Legnicy

Aktualizacja: 03.02.2010

Naczelny Sąd Administracyjny zakończył głośną sprawę przedsiębiorcy z Legnicy. Zdaniem sądu nieodpłatne przekazywanie pieczywa ze zwrotów na cele charytatywne było darowizną opodatkowaną VAT, a nie likwidacją towaru. »

Konto z dostępem do wszystkich bankomatów

Aktualizacja: 03.02.2010

Banki coraz częściej myślą o wygodzie swoich klientów oferując konta pozwalające bez prowizji korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju. W trzech bankach - Deutsche Banku, Meritum Banku i Volkswagen Bank direct - takie konta są zupełnie bezpłatne. W innych, za prowadzenie trzeba oczywiście zapłacić – nawet 287 zł rocznie. »

Rozliczenie PIT przesuwa się do 1 marca

Aktualizacja: 03.02.2010

Ostatnim dniem na wypełnienie informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-8S przez płatników jest 1 marca. Termin się przesuwa, bo 28 lutego to niedziela. »

Łatwiej o kredyty mieszkaniowe

Aktualizacja: 01.02.2010

Indeks dostępności kredytowej obrazujący rynek kredytów hipotecznych gwałtownie skoczył w styczniu do rekordowego poziomu 107,52 pkt. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama