reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Jak rozliczyć koszty HR i payroll pod kątem outsourcingu

Aktualizacja: 11.02.2010

Potrzeba ograniczenia kosztów funkcjonowania jest wciąż jeszcze najczęściej spotykanym powodem zainteresowania przedsiębiorstw usługami outsourcingowymi, a finansowe korzyści z ich wdrożenia najłatwiej jest wyliczyć. »

W dni świąteczne będzie trudniej o zakupy

Aktualizacja: 11.02.2010

Zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych nie powinni handlować w dni świąteczne. W dni ustawowo wolne od pracy handel mogą prowadzić wyłącznie właściciele sklepów. Za nielegalne zatrudnianie w święta pracodawcy grozi grzywna do 30 tys. zł. »

Druga szansa na becikowe

Aktualizacja: 10.02.2010

Ponad 20 tys. rodzin, które nie dostały pieniędzy, znów może się o nie starać. »

Ofiary przestępstw otrzymają bezpłatne porady prawne

Aktualizacja: 10.02.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło porozumienie z Krajową Radą Radców Prawnych, oraz koordynatorami Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. »

Zasady wyceny nieruchomości niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 10.02.2010

W dniu 9 lutego 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie dotyczące zasad wyceny nieruchomości. »

Europosłowie będę debatować na temat równości kobiet i mężczyzn

Aktualizacja: 10.02.2010

W Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie na temat rocznego sprawozdania za rok 2009 w sprawie równości kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej, autorstwa belgijskiego socjalisty, Marca Tarabelli. »

Dolar bierze odwet na giełdach

Aktualizacja: 10.02.2010

W poniedziałek bardzo wyraźnie widać było ścisły związek tego, co działo się na Wall Street, ze zmianami kursu euro do dolara. Gdy około godziny 16.00 dolar zaczął gwałtownie słabnąć, indeksy giełdowe poszły ostro w górę. S&P500 dotarł do poziomu 1071 punktów, uznawanego przez analityków technicznych za opór. »

UE o zwalczaniu oszustw podatkowych

Aktualizacja: 10.02.2010

W Monachium odbyła się międzynarodowa Konferencja w sprawie zwalczania oszustw podatkowych VAT na szkodę państw – członków Unii Europejskiej. »

Chłodny styczeń na brytyjskim rynku nieruchomości

Aktualizacja: 10.02.2010

Z danych agencji ratingowej Fitch wynika, że w styczniu wzrosła w USA liczba kredytów o dużej wartości (tzw. prime jumbo), w przypadku których występuje opóźnienie ze spłatą. Odsetek takich kredytów, które mają przynajmniej 60- dniowe opóźnienie w obsłudze, wzrósł w styczniu do 9,6 proc. z 9,2 proc. w grudniu. »

NBP: nie ma zakłóceń w rozliczeniach międzybankowych

Aktualizacja: 10.02.2010

Narodowy Bank Polski informuje, że zakłócenia w funkcjonowaniu systemu SORBNET, które miały miejsce w poniedziałek (8 lutego) zostały usunięte jeszcze tego samego dnia. Od wtorku (9 lutego) obsługa płatności międzybankowych w złotych przebiega bez zastrzeżeń. »

Ożywienie na giełdach

Aktualizacja: 10.02.2010

Jeśli przeanalizujemy zachowanie giełd europejskich w dniu wczorajszym, to można śmiało stwierdzić, że inwestorzy po serii spadków wreszcie nieśmiało zaczęli kupować mocno przecenione akcje. »

Inwestycje: na wielkie zyski trzeba poczekać

Aktualizacja: 10.02.2010

Przekonanie o tym, że 2010 rok nie przyniesie inwestorom takich profitów, jak poprzedni, jest dość powszechne. Czarnowidzów jest niewielu, przeważa optymizm, jednak jest on bardzo umiarkowany. Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy doradzają ostrożność. W tym roku takie podejście powinno dać efekty. »

BRE Bank chce być maszyną do udzielania kredytów

Aktualizacja: 10.02.2010

W tym roku bank pożyczy kilka miliardów złotych. »

Sprzedaż obligacji jest coraz trudniejsza

Aktualizacja: 10.02.2010

Od szczytów z połowy stycznia ze światowych rynków akcji wycofano ok. 440 mld USD. Duża część tych środków trafi na rynek obligacji, gdzie trwa zacięta rywalizacja o kapitał. »

Finamo: skuteczne wsparcie dla złotego

Aktualizacja: 10.02.2010

Poziom 4,1 zł za euro stał się dobrą obroną przed dalszym osłabieniem się naszej waluty. Złoty odreagowywał poprzednie spadki. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Szymański

Doradca podatkowy z Departamentu Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama