reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Pracodawca nie powinien czytać listów do pracownika

Aktualizacja: 22.02.2010

Otwieranie prywatnej poczty adresowanej imiennie do poszczególnych pracowników może zostać uznane za naruszenie praw obywatelskich. »

Spokój na rynku akcji

Aktualizacja: 22.02.2010

Rynki akcji spokojnie przyjęły decyzję Rezerwy Federalnej o podniesieniu stopy depozytowej. Takie zachowanie było zrozumiałe, bo ruch władz monetarnych nie był zaskoczeniem. Nie został też odebrany jako zapowiedź rychłych podwyżek stóp procentowych. »

Amerykanie spóźniaja się ze spłaceniem rat kredytów hipotecznych

Aktualizacja: 22.02.2010

Prawie 10 proc. Amerykanów spłaca z opóźnieniem raty kredytów hipotecznych. »

MG zaprasza na konferencję dotyczącą prywatyzacji pracowniczej

Aktualizacja: 22.02.2010

8 marca 2010 roku w Ministerstwie Gospodarki odbędzie się konferencja "Prywatyzacja pracownicza" z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusza Bogdana. »

Rozwój gospodarczy zwiększa bezpieczeństwo energetyczne

Aktualizacja: 22.02.2010

W energetyce najważniejsza jest efektywność, zbudowana na współpracy wielu podmiotów. Długotrwałe mechanizmy kooperacji przynoszą więcej korzyści niż doraźne, krótkoterminowe rozwiązania oparte na konfrontacji – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas międzynarodowej konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne Europy Północnej”, która odbywała się w Gdańsku. »

Spotkanie unijnych ministrów ds. rozwoju regionalnego

Aktualizacja: 22.02.2010

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego wzięła udział w nieformalnym szczycie ministrów ds. rozwoju regionalnego w Hiszpanii. »

Gospodarcze priorytety UE

Aktualizacja: 22.02.2010

- Istotną rolę we wdrażaniu priorytetów Strategii Lizbońskiej odgrywają w Polsce Fundusze Furopejskie. Blisko 64 proc. środków na lata 2007-2013 zostanie przeznaczonych na wydatki związane z celami prolizbońskimi - powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Jarosław Pawłowski podczas konferencji „Wykorzystanie potencjałów Unii Europejskiej jako źródeł kreowania wzrostu, zatrudnienia i spójności”. Spotkanie odbyło się 18 lutego 2010 r. w Warszawie. »

MF: sms-y na cele charytatywne będą zwolnione z VAT

Aktualizacja: 22.02.2010

Zwolnienie z 22-proc. podatku od towarów i usług sms-ów przesyłanych na cele charytatywne zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia ministra finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy od towarów i usług. »

Giełda: udane rozpoczęcie tygodnia

Aktualizacja: 22.02.2010

Azjatyckie rynki rozpoczęły tydzień wypełniony publikacjami makroekonomicznymi od wyraźnych wzrostów. Największe gospodarki opublikują dane o PKB, Polska o rynku pracy i sprzedaży detalicznej. »

Ubezpieczyciel nie zapłaci odszkodowania niedbałym właścicielom polis

Aktualizacja: 22.02.2010

Firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania za zalanie domu, jeśli powodem było niedbalstwo właściciela, który nie usunął śniegu z dachu. Za to w razie powodzi wywołanej wiosennymi roztopami będą odszkodowania za zniszczenia. »

Sprzedaż przetworów domowych bez podatku

Aktualizacja: 22.02.2010

Przychody ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych, np. dżemów czy wędlin, mogą być zwolnione z PIT do 5 tys. zł rocznie. »

Nie oplaca się brać kredytu na spłatę PIT

Aktualizacja: 22.02.2010

Osoby, które nie mają na zapłatę PIT za 2009 rok, mogą wziąć kredyt z banku. Za spóźnienie z wpłatą podatku trzeba urzędowi skarbowemu zapłacić odsetki. Odsetki podatkowe okazują się korzystniejsze niż warunki kredytów bankowych. »

Szybsze wydanie pozwoleń na prowadzenie zbiórek publicznych

Aktualizacja: 22.02.2010

MSWiA chce szybciej wydawać organizacjom pozarządowym pozwolenia na prowadzenie zbiórek publicznych, z których zebrane pieniądze mają być przeznaczone na pomoc poza granicami kraju. Proponowane zmiany mają wyeliminować obowiązek opiniowania wniosków przez ministra finansów i ministra spraw zagranicznych. »

MSWiA: 19 mln euro dla najlepszych projektów

Aktualizacja: 22.02.2010

Do 29 kwietnia 2010 roku organizacje pozarządowe, administracja rządowa i samorządowa oraz szkoły wyższe mogą starać się o środki finansowe na realizację projektów z zakresu zwalczania rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu oraz ochrony praw dziecka. KE przeznaczyła 19 mln euro na realizację programu „Prawa Podstawowe i Obywatelstwo” na lata 2009-2010. »

PARP zaprasza do udziału w konferencji „Każdy pracownik jest ważny”

Aktualizacja: 19.02.2010

Osoby o niskich kwalifikacjach charakteryzują się niską stopą zatrudnienia i są w największym stopniu zagrożeni wysokim bezrobociem. Ich sytuacja, w porównaniu z pracownikami średnio i wysoko wykwalifikowanymi, systematycznie pogarsza się. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama