reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Kolejne koncentracje przedsiębiorstw

Aktualizacja: 05.03.2010

Prezes UOKiK wydała kolejne zgody na koncentracje przedsiębiorców. Przejęcie przez Polsat Cyfrowy spółki mPunkt Holdings, CECH przez UniCredit oraz części mienia Amiki przez Samsung Electronics nie naruszy konkurencji na terenie Polski. Do skutku mogą również dojść transakcje na rynku wyrobów budowlanych oraz hutniczych. »

Spór o prawa autorskie w sieci

Aktualizacja: 05.03.2010

O tym, że prawo nie nadąża za przemianami rzeczywistości, wiadomo od dawna. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować znaczący rozdźwięk pomiędzy literą prawa a głosami dominującymi w dyskusjach internautów. »

Amerykański rynek pracy w centrum uwagi

Aktualizacja: 05.03.2010

Czwartkowym notowaniom (4 marca br.) towarzyszyły niewielkie wahania, a główne indeksy europejskie zakończyły sesję niewielkimi spadkami. Inwestorzy oczekiwali na dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy i woleli nie podejmować gwałtownych decyzji. »

Osoby niepełnosprawne zagłosują korespondencyjnie

Aktualizacja: 05.03.2010

Gminy będą musiały dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych jedną trzecią lokali wyborczych na swoim terenie. »

Zmiany w ustawie o rachunkowości

Aktualizacja: 05.03.2010

W związku ze zmianą definicji pozostałych przychodów operacyjnych konieczne jest ujęcie wpływów z dotacji w rachunku przepływów. »

Nieruchomości: co trzecia inwestycja na użytkowaniu wieczystym

Aktualizacja: 05.03.2010

Średnio 30 proc. nowych inwestycji deweloperskich prowadzonych jest na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste – wynika z analizy Home Broker. »

Polskie fundusze nieruchomościowe lepsze od zagranicznych

Aktualizacja: 05.03.2010

Od 47 proc. do prawie 100 proc. - w takim przedziale mieszczą się roczne wyniki funduszy inwestujących na rynku nieruchomości oraz w spółki budowlane – wynika z analizy Home Broker. »

Gospodarka strefy euro przyśpiesza dość opornie

Aktualizacja: 05.03.2010

Miłe zaskoczenie lutową wartością wskaźnika ISM dla amerykańskiego sektora usług nie popchnęło wyżej indeksów giełdowych w USA. To potwierdza rozterki inwestorów związane z podawanymi w ostatnim czasie danymi gospodarczymi. »

Optymizm finansowy wśród Polaków rośnie

Aktualizacja: 05.03.2010

Mimo zalewu informacji o kryzysie Polacy oceniają swoją sytuację finansową i perspektywy lepiej, niż w minionym roku – wynika z badania MoneyTrack, dotyczącego postaw Polaków wobec pieniędzy oraz instytucji i instrumentów finansowych. »

Mniej kredytów mieszkaniowych we frankach

Aktualizacja: 05.03.2010

Ubywa banków oferujących kredyty mieszkaniowe we franku szwajcarskim. Stop frankowym kredytom powiedział Deutsche Bank PBC. »

Euro broni się przed spadkiem

Aktualizacja: 05.03.2010

Kurs wspólnej waluty skutecznie broni się przed zejściem poniżej poziomu 1,343 dolara za euro. Przeprowadzone w ostatnich dniach trzy próby jego przebicia przez dolara, na razie zakończyły się niepowodzeniem i dynamicznymi kontrami euro. »

Amerykańskie indeksy tracą wzrostowy impet

Aktualizacja: 05.03.2010

Amerykańskie indeksy wyraźnie tracą wzrostowy impet. Widoczne jest to już drugi dzień z rzędu. Ruch w górę jest kontynuowany ale każda próba większego wzrostu spotyka się z reakcją niedźwiedzi. »

Umiarkowane wzrosty na Wall Street pomagały "bykom"

Aktualizacja: 05.03.2010

W czwartek (4 marca br.) na giełdach można było obserwować jedynie niewielkie wahania w oczekiwaniu na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Przekonanie, że będą one miały decydujący wpływ na losy rynków w najbliższym czasie jest tak powszechne, że trudno sobie wyobrazić, co się stanie, gdy okaże się, że ich wymowa wcale „rozstrzygająca” nie będzie. Wszystko wskazuje na to, że niewielką przewagę mają byki. Jednak siła niedźwiedzi i ich zamiary są sporą niewiadomą. »

Giełda: rynek nadal płytki

Aktualizacja: 05.03.2010

W czwartek (4 marca br.) notowania zaczęliśmy od niewielkiej korekty, która sprowadziła WIG20 do poziomu wczorajszego minimum, co okazało się wystarczającą zachętą dla kupujących, którzy łatwo zwyciężyli podaż. »

Seria wzrostów na giełdzie została przerwana

Aktualizacja: 05.03.2010

Publikacja dynamiki PKB strefy euro w IV kw. 2009 roku, decyzja ECB w sprawie stóp procentowych i dane z amerykańskiego rynku pracy to najważniejsze wydarzenia wczorajszego dnia (4 marca br.). »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Nizioł

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama