| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Polacy narzekają na sytację finansową

Aktualizacja: 05.03.2010

Ponad 42 proc. Polaków odczuło pogorszenie sytuacji finansowej w swoich gospodarstwach domowych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej. Jednocześnie zdecydowana większość respondentów – ponad 85 proc. – deklaruje, że nie zdarza im się zalegać z płatnościami. W pierwszej kolejności Polacy regulują opłaty za wodę, prąd, gaz oraz czynsz za mieszkanie. »

ZUS szkoli placówki oświatowe

Aktualizacja: 05.03.2010

Oddział ZUS w Lublinie przeszkoli pracowników około 320 placówek oświatowych z Lubelszczyzny. W czwartek 4 marca br. rozpoczął się cykl warsztatów, które mają popularyzować wśród nich wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. »

Kolejne koncentracje przedsiębiorstw

Aktualizacja: 05.03.2010

Prezes UOKiK wydała kolejne zgody na koncentracje przedsiębiorców. Przejęcie przez Polsat Cyfrowy spółki mPunkt Holdings, CECH przez UniCredit oraz części mienia Amiki przez Samsung Electronics nie naruszy konkurencji na terenie Polski. Do skutku mogą również dojść transakcje na rynku wyrobów budowlanych oraz hutniczych. »

Spór o prawa autorskie w sieci

Aktualizacja: 05.03.2010

O tym, że prawo nie nadąża za przemianami rzeczywistości, wiadomo od dawna. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować znaczący rozdźwięk pomiędzy literą prawa a głosami dominującymi w dyskusjach internautów. »

Amerykański rynek pracy w centrum uwagi

Aktualizacja: 05.03.2010

Czwartkowym notowaniom (4 marca br.) towarzyszyły niewielkie wahania, a główne indeksy europejskie zakończyły sesję niewielkimi spadkami. Inwestorzy oczekiwali na dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy i woleli nie podejmować gwałtownych decyzji. »

Osoby niepełnosprawne zagłosują korespondencyjnie

Aktualizacja: 05.03.2010

Gminy będą musiały dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych jedną trzecią lokali wyborczych na swoim terenie. »

Zmiany w ustawie o rachunkowości

Aktualizacja: 05.03.2010

W związku ze zmianą definicji pozostałych przychodów operacyjnych konieczne jest ujęcie wpływów z dotacji w rachunku przepływów. »

Nieruchomości: co trzecia inwestycja na użytkowaniu wieczystym

Aktualizacja: 05.03.2010

Średnio 30 proc. nowych inwestycji deweloperskich prowadzonych jest na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste – wynika z analizy Home Broker. »

Polskie fundusze nieruchomościowe lepsze od zagranicznych

Aktualizacja: 05.03.2010

Od 47 proc. do prawie 100 proc. - w takim przedziale mieszczą się roczne wyniki funduszy inwestujących na rynku nieruchomości oraz w spółki budowlane – wynika z analizy Home Broker. »

Gospodarka strefy euro przyśpiesza dość opornie

Aktualizacja: 05.03.2010

Miłe zaskoczenie lutową wartością wskaźnika ISM dla amerykańskiego sektora usług nie popchnęło wyżej indeksów giełdowych w USA. To potwierdza rozterki inwestorów związane z podawanymi w ostatnim czasie danymi gospodarczymi. »

Optymizm finansowy wśród Polaków rośnie

Aktualizacja: 05.03.2010

Mimo zalewu informacji o kryzysie Polacy oceniają swoją sytuację finansową i perspektywy lepiej, niż w minionym roku – wynika z badania MoneyTrack, dotyczącego postaw Polaków wobec pieniędzy oraz instytucji i instrumentów finansowych. »

Mniej kredytów mieszkaniowych we frankach

Aktualizacja: 05.03.2010

Ubywa banków oferujących kredyty mieszkaniowe we franku szwajcarskim. Stop frankowym kredytom powiedział Deutsche Bank PBC. »

Euro broni się przed spadkiem

Aktualizacja: 05.03.2010

Kurs wspólnej waluty skutecznie broni się przed zejściem poniżej poziomu 1,343 dolara za euro. Przeprowadzone w ostatnich dniach trzy próby jego przebicia przez dolara, na razie zakończyły się niepowodzeniem i dynamicznymi kontrami euro. »

Amerykańskie indeksy tracą wzrostowy impet

Aktualizacja: 05.03.2010

Amerykańskie indeksy wyraźnie tracą wzrostowy impet. Widoczne jest to już drugi dzień z rzędu. Ruch w górę jest kontynuowany ale każda próba większego wzrostu spotyka się z reakcją niedźwiedzi. »

Umiarkowane wzrosty na Wall Street pomagały "bykom"

Aktualizacja: 05.03.2010

W czwartek (4 marca br.) na giełdach można było obserwować jedynie niewielkie wahania w oczekiwaniu na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Przekonanie, że będą one miały decydujący wpływ na losy rynków w najbliższym czasie jest tak powszechne, że trudno sobie wyobrazić, co się stanie, gdy okaże się, że ich wymowa wcale „rozstrzygająca” nie będzie. Wszystko wskazuje na to, że niewielką przewagę mają byki. Jednak siła niedźwiedzi i ich zamiary są sporą niewiadomą. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Olszewski

Elektrofarm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK