reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Urząd celny może sprawdzić wartość sprowadzonego samochodu

Aktualizacja: 09.03.2010

Podatnik, który zaniżył wartość sprowadzonego z zagranicy samochodu, zostanie wezwany przez organ celny do skorygowania rozliczenia akcyzowego. »

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne i rentowe

Aktualizacja: 09.03.2010

Osoby dobrowolnie podlegające ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym zostały wymienione w art. 7 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. »

MSWiA: obniża się poziom większości rzek

Aktualizacja: 09.03.2010

Z danych przekazanych MSWiA przez IMiGW wynika, że poziom wody w większości rzek kraju obniża się. Stopniowe wzrosty stanu wody przewidywane są jedynie w dolnych odcinkach Wisły, Odry, na Narwi i na Bugu. Na większości wodowskazów odnotowywane są spadki. »

Euro powraca na zdobyte pozycje

Aktualizacja: 09.03.2010

Mimo pozytywnych informacji dla oceny perspektyw amerykańskiej gospodarki, dolar stracił w piątek dystans wobec wspólnej waluty. Jedynie w momencie publikacji informacji o stopie bezrobocia i spadku liczby miejsc pracy w sektorze pozarolniczym, na chwilę kurs euro mocno poszedł w dół. »

Wzrosty na zagranicznych parkietach

Aktualizacja: 09.03.2010

Długo wyczekiwane dane dotyczące sytuacji na rynku pracy zadowoliły amerykańskich inwestorów. Choć przez większość uznane zostały za dobre lub „lepsze”, wcale rewelacyjne nie były. Była jednak chęć do wzrostów i gdy tylko okazało się, że nie ma przeciwwskazań, wzrosty się pojawiły. »

Zmienne nastroje na GPW

Aktualizacja: 09.03.2010

8 marca br. początek sesji w Warszawie był umiarkowanie optymistyczny. Główne indeksy zyskiwały na otwarciu po około 0,5 proc. Niewiele ustępował im wskaźnik najmniejszych spółek, zaś mWIG40 rósł o 0,6 proc. WIG20 szybko dotarł do ważnego poziomu oporu w okolicach 2400 punktów i równie szybko od niego „odpadł”. Po dwóch godzinach handlu znalazł się nawet na niewielkim minusie. »

Gold Finance: akcje zamiast kwiatów

Aktualizacja: 09.03.2010

Przy okazji Dnia Kobiet, obchodzonego 8 marca zwykle tworzy się różnego rodzaju okazjonalne teksty lub analizy poświęcone roli kobiet w biznesie lub podobnym zagadnieniom. My postanowiliśmy wykorzystać tę okazję do analizy prostej „strategii inwestycyjnej”, a być może do wzbogacenia tradycji „obchodów” Dnia Kobiet. »

Fundusze inwestycyjne zachęcają kobiety do oszczędzania pieniędzy

Aktualizacja: 09.03.2010

Legg Mason TFI podmiot oferujący Indywidualne Konta Emerytalne kieruje ofertę specjalnie dla kobiet. Akcja „IKE dla Ewy” rozpoczęła się w Dniu Kobiet. »

Ruszyła sprzedaż Certyfikatów Investor Gold FIZ

Aktualizacja: 09.03.2010

W dniach 8-24 marca 2010 roku jest prowadzona publiczna sprzedaż Certyfikatów Inwestycyjnych serii M funduszu Investor Gold FIZ. »

MS chce wzmocnić ochronę dzieciom w postępowaniu karnym

Aktualizacja: 08.03.2010

- Jednym z priorytetów działań Ministerstwa Sprawiedliwości jest zapewnienie ochrony w postępowaniu karnym dzieciom – ofiarom i świadkom przestępstw, poprzez propagowanie i wprowadzanie w życie zasad przesłuchiwania dzieci w przyjaznych dla nich warunkach przez osoby z odpowiednimi kompetencjami – powiedział w trakcie konferencji minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Spotkanie zainaugurowało trzeci etap kampanii „Dziecko – świadek szczególnej troski”. »

Kobieta w świecie usług finansowych

Aktualizacja: 08.03.2010

Modne buty – 250 zł, jedwabna apaszka – 60 zł, czerwona szminka – 30 zł. W dziedzinie wyszukiwania najlepszej oferty produktowej oraz cenowej kobiety są prawdziwymi ekspertami. A jaka jest ich wiedza jeśli chodzi o usługi finansowe? »

Lewiatan: nie sięgajmy po pieniądze podatników

Aktualizacja: 08.03.2010

Lewiatan sprzeciwia się powołaniu powszechnego samorządu gospodarczego. To tworzenie niepotrzebnej administracji, podatnej na naciski polityczne, ograniczającej konkurencję i na dodatek finansowanej z naszych podatków. »

Nie ryzykuj pieniędzmi firmy

Aktualizacja: 09.03.2010

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, zapewne zastanawiasz się, jak zminimalizować ryzyko związane z działalnością Twojej firmy. Sytuacja gospodarcza nie daje na razie pewności stabilnego rozwoju, a instytucje finansowe nie nabrały jeszcze na tyle zaufania do przedsiębiorców, aby przywrócić akcję kredytową zaspokajającą potrzeby rynku. »

Sprawdzaj komu pożyczasz pieniądze

Aktualizacja: 27.03.2014

Dobry zwyczaj – nie pożyczaj. Niestety to stare przysłowie ma się często nijak do rzeczywistości: pożyczamy przyjaciołom, znajomym, współpracownikom, sąsiadom. Na rachunki, na długi, na nowy samochód. Pożyczyć jest łatwo, nieco gorzej bywa jednak często z odzyskaniem naszych pieniędzy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama