reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Inwestorzy obawiają się słabej kondycji Grecji

Aktualizacja: 22.04.2010

Amerykańskie indeksy kończyły notowania w środę 21 kwietnia br. na poziomach z poprzedniego dnia, w Azji akcje taniały o ok. 1 proc. Inwestorzy boją się, że Grecja nie zdoła pozyskać z rynku potrzebnych przed końcem maja ok. 10 mld euro. »

Akcje giganta ubezpieczeniowego można kupić poza kolejką

Aktualizacja: 22.04.2010

Klienci pięciu banków są w uprzywilejowanej sytuacji i nie muszą tłoczyć się w kolejce, aby wziąć udział w najbardziej pożądanej giełdowej ofercie ostatnich lat. »

Rośnie niepewność na rynkach

Aktualizacja: 22.04.2010

Środową sesję 21 kwietnia br. na giełdach europejskich indeksy rozpoczęły od wzrostów, kupującym starczyło jednak sił zaledwie na początku sesji. Obawy o sytuację greckiej gospodarki zdominowały wczorajszy dzień, po tym jak rentowność obligacji w Grecji przekroczyła 8 proc. »

Unija finansuje inwestycje drogowe

Aktualizacja: 22.04.2010

Firmy biją się o kontrakty drogowe współfinansowane przez UE. W tym roku Bruksela może przekazać nam aż 8 mld zł. »

Co muszą zapewnić biura podróży w razie problemów z powrotrem do kraju

Aktualizacja: 22.04.2010

Dziesięć tysięcy – tylu polskich turystów według danych Polskiej Izby Turystyki nie może wrócić do kraju. Powód: chmura pyłu wulkanicznego, przez którą nieczynne są porty lotnicze w wielu krajach świata. »

Firmy mogą złożyć tylko jeden wniosek o unijne dotacje

Aktualizacja: 22.04.2010

Firmy, które chcą szkolić bezrobotnych za unijne pieniądze, w większości województw mogą złożyć w konkursach tylko jeden wniosek o dofinansowanie. Ograniczenie ma zapewnić sprawiedliwszy podział środków. »

Kraje unijne będą więcej wiedzieć o swoich podatnikach

Aktualizacja: 22.04.2010

Pod koniec maja br. ministrowie finansów z krajów UE podpiszą protokół zmieniający konwencję dotyczącą wymiany informacji podatkowych. »

Pył wulkanu Eyjafjoell uderza w światową gospodarkę

Aktualizacja: 22.04.2010

Przerwa w pracy żeglugi powietrznej, która trwa już od kilka dni uderza nie tylko w przewoźników i biura turystyczne. Pogrąża coraz liczniejsze gałęzie przemysłu na całym świecie. »

Rząd niesie pomoc bliskim ofiar katastrofy lotniczej

Aktualizacja: 21.04.2010

Prawie wszystkie rodziny, które straciły swoich bliskich w katastrofie pod Smoleńskiem otrzymały już specjalne rządowe zasiłki - informuje MSWiA. »

Ożywienie na rynku kredytów hipotecznych

Aktualizacja: 21.04.2010

Rynek kredytów hipotecznych zaczyna odrabiać straty po bardzo słabym 2009 roku. Dom Kredytowy Notus w I kwartale tego roku uruchomił sprzedaż kredytów na kwotę ponad 392 mln zł. Jest to o ponad 200 mln zł więcej niż w tym mym okresie w ub.r. »

Ryzyko korekty na giełdach zmalało

Aktualizacja: 21.04.2010

We wtorek 20 kwietnia br. sesja na parkietach europejskich upłynęła pod znakiem wzrostów. Można śmiało stwierdzić, że ryzyko korekty, które zawisło nad rynkami zostało zdecydowanie oddalone. »

Firmy stawiają na elastyczną organizację czasu pracy

Aktualizacja: 22.04.2010

W co drugim polskim przedsiębiorstwie funkcjonuje elastyczna organizacja czasu pracy. Dzięki tego typu rozwiązaniom firmy mogą operować godzinami pracy tak, aby dostosować je do oczekiwań pracowników - wynika z badania European Companies Survey z 2009 roku. »

Euro odrabia straty

Aktualizacja: 21.04.2010

Wspólna waluta po sporym osłabieniu z poniedziałkowego popołudnia już tego samego dnia wieczorem zaczęła odrabianie strat. We wtorek 20 kwietnia br. tendencja ta była kontynuowana, choć nastroje dalekie były od jednomyślności. »

Umiarkowane wzrosty na giełdach zagranicznych

Aktualizacja: 21.04.2010

Na Wall Street minął pierwszy szok spowodowany zarzutami Komisji Papierów Wartościowych wobec banku Goldman Sachs. Po dość głębokim spadku indeksów pod koniec ubiegłego tygodnia, poniedziałkowa sesja przyniosła uspokojenie sytuacji i umiarkowane zwyżki notowań. »

Lepsze nastroje na GPW

Aktualizacja: 21.04.2010

Po poniedziałkowych fatalnych nastrojach we wtorek 20 kwietnia br. na warszawskim parkiecie nie było już śladu. WIG20 rozpoczął dzień od zwyżki o prawie 0,7 proc., a indeks szerokiego rynku zyskiwał na otwarciu 0,4 proc. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Edyty Grubek EG Usługi Księgowe

Biuro księgowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama