reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Rusza program „Oczko Wodne plus”. Sprawdź wytyczne

Rusza program „Oczko Wodne plus”. Sprawdź wytyczne

1 lipca startuje nabór wniosków na dotacje z programu Moja Woda, potocznie nazywanego „Oczko Wodne plus”. Sprawdź kiedy złożyć wniosek i ile można otrzymać dofinansowania

Kto ma szansę na pieniądze?

Program „Moja Woda” rozpropagował prezydent Andrzej Duda. Na spotkaniu wyborczym w Sulejówku, w ramach kampanii prezydenckiej, mówił o instalacjach przydomowych, zatrzymujących wodę. Jego propozycje zostały określone mianem „Oczko Wodne plus”. Maksymalna kwota dotacji, o jakiej mówił prezydent Duda, to 5 tys. zł. I właśnie tyle można dostać do budowy oczka. Program zakłada dofinansowanie do 5 tys. zł przydomowych instalacji, zatrzymujących wody opadowe lub roztopowe. – Chciałbym, żeby przy każdym domu takie oczko wodne było. Nie tylko domu jednorodzinnym, ale także domach wielorodzinnych, żeby jak najwięcej tych małych zbiorników wodnych powstawało – mówił prezydent.

Polecamy: Nowa matryca stawek VAT

Od pierwszego lipca będzie można aplikować w ramach programu Moja Woda. Program ten to 20 tys. małych przydomowych zbiorników retencyjnych po to, aby zbierać deszczówkę i wykorzystywać ją do podlewania ogrodów. Tym samym odciążone zostaną sieci wodociągowe, oczyszczalnie ścieków i kanalizacja.

Gdzie złożyć wniosek?

Niezbędne dokumenty można składać od 1 lipca 2020 roku w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). To kolejna inicjatywa Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które zainwestują 100 mln zł w łagodzenie skutków suszy w Polsce.

Sprawdź wytyczne programu "Oczko Wodne plus" - [pobierz PDF] 

Interesujesz się dotacjami unijnymi? Polecamy serwis e-firma

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Mędrala

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama