| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Ofensywa cyberprzestępców. Przechowanie danych w chmurze oszczędzi sporo kłopotów

Ofensywa cyberprzestępców. Przechowanie danych w chmurze oszczędzi sporo kłopotów

Cyberprzestępcy coraz częściej biorą na celownik firmy, świadczące profesjonalne usługi, jak choćby biura rachunkowe. Udany atak hakerski może więc spowodować nieobliczalne szkody dla biura księgowego. Jak się przed tym chronić? Z pomocą przychodzi polska firma nazwa.pl oraz jej produkt - Cloud Backup.

Najgroźniejsze ataki hakerskie, jakie obecnie można wykryć, dzielą się na trzy główne grupy – phishing, który pozwala cyberprzestępcom dostać się np. do kont bankowych, „tradycyjne” malware,  wykradające dane z naszego komputera oraz ransomware, szyfrujące zawartość dysków komputerów, połączone z żądaniem wysokiego okupu za przywrócenie dostępu do naszych danych.

Trzeba też pamiętać, że w dobie epidemii koronawirusa coraz częściej pracę wykonuje się zdalnie, czasem z prywatnego komputera, czasem ze służbowego laptopa, wykorzystywanego niestety również do prywatnych spraw. Wiele osób nie korzysta z oprogramowania antywirusowego, ani nie umie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie sieci domowej. A przecież, by paść ofiarą cyberwłamywaczy, wystarczy tylko kliknąć na fałszywy link w mailu, czy ściągnąć zainfekowany program ze strony, udającej bezpieczną.

Wszystko to sprawia, że rośnie ryzyko trafienia na celownik cyberprzestępców. A według raportu firmy Coverware, aż 18 proc. ataków ransomware wymierzonych jest w małe i średnie firmy, świadczące profesjonalne usługi finansowe, prawne czy medyczne.

Do tego hakerzy coraz częściej grożą ujawnieniem danych, uzyskanych dzięki złośliwemu oprogramowaniu. Nie trzeba tłumaczyć, co to oznacza dla firmy zajmującej się finansami innych przedsiębiorstw i mającej dostęp do poufnych danych. Biuro rachunkowe będzie się w takiej sytuacji liczyło nie tylko z żądaniem odszkodowania, ale także z utratą zaufania i odpływem klientów, co może doprowadzić do bankructwa.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa radzą, by nie płacić okupu, a skontaktować się z policją. Nawet jeśli jednak ktoś zdecyduje się na współpracę z cyberwłamywaczami, to znane są przypadki, gdy po zapłaceniu okupu blokada nie zostaje zdjęta. Do tego w pierwszym kwartale tego roku średnia wartość wypłaconego okupu na świecie (w porównaniu z ostatnim kwartałem 2019 roku) wzrosła o 33 proc. - do 111 tysięcy dolarów. A dla polskiego biura rachunkowego z segmentu MŚP taka kwota oznacza zrujnowanie budżetu.

Nawet jeśli biuro rachunkowe odmówi żądaniom sieciowych bandytów, pozostaną do zapłacenia koszty odzyskania danych przez biegłych informatyków, które mogą sięgnąć kilku, bądź kilkunastu tysięcy złotych. Do tego trzeba też doliczyć koszt alternatywny, czyli np. odszkodowania z powodu niedotrzymania terminów umów przez brak możliwości pracy po zablokowaniu komputerów.

Jak więc ustrzec się przed takimi problemami? Rozwiązanie jest proste, to Cloud Backup firmy nazwa.pl. Jak sama nazwa wskazuje, usługa ta polega na przechowaniu danych z dysków komputerów firmowych w bezpiecznej chmurze na serwerach najlepszego polskiego dostawcy usług hostingowych. Księgowy może sam wybrać, które katalogi mają być chronione i ustawić dla nich automatyczne robienie kopii, by nie zapomnieć o przesłaniu danych na serwery nazwa.pl.

Usługa, w przeciwieństwie do kosztu odzyskania danych lub haraczu, kosztuje „grosze”. Roczna promocyjna opłata to 60 złotych netto. Potem trzeba płacić 10 złotych netto za każdy miesiąc. W ramach opłaty dostajemy 1 TB szyfrowanego miejsca na kopie bezpieczeństwa z jednego komputera. Można też od razu wykupić usługę dla wszystkich komputerów w firmie.

Instalacja oprogramowania, przekazanie danych, a także ich odzyskanie, są proste i nie wymagają profesjonalnych umiejętności informatycznych. W razie potrzeby do dyspozycji, przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, mamy wykwalifikowany zespół pomocy technicznej, który pomoże w kłopotach.

Podsumowując, w dobie coraz groźniejszych ataków hakerskich, dla każdego samodzielnego księgowego czy biura rachunkowego zabezpieczenie poufnych rozliczeń jest absolutną koniecznością. Dzięki profesjonalnej, prostej w obsłudze i taniej usłudze Cloud Backup od nazwa.pl, każdy profesjonalista może spać spokojnie. Jeśli nawet przydarzy się atak hakerski, który zablokuje firmowe komputery, to odzyskanie kopii danych nie będzie żadnym problemem. Cloud Backup powinien więc być jednym z tych rozwiązań, obok programu antywirusowego, które wpiszą się do katalogu narzędzi, bez których nikt, kto zajmuje się finansami nie może się obejść.

Jeżeli chcielibyście samodzielnie przekonać się, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje możliwość sprawdzenia tego. Czytelnicy infor.pl mogą teraz aktywować usługę Cloud Backup za darmo na okres 6 miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie www.nazwa.pl wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

cm97-3288-9822

Termin ważności kodu rabatowego: 30.09.2020 r.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Artykuł partnerski

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

Ostatnio na forum

Dotacje dla firm

Eksperci portalu infor.pl

Jowita Mulawa-Krause

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa podatkowego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »