reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biznes i finanse

Co wybrać - faktoring czy kredyt

Aktualizacja: 14.12.2007

Perspektywa utraty płynności finansowej zmusza przedsiębiorców do poszukiwania środków na bieżącą działalność z zewnętrznych źródeł. Do takich należy faktoring, który jest zwykle droższy od kredytu bankowego. Jest jednak bardziej dostępny i w tym właśnie tkwi jego przewaga.  »

Jak przygotować się do spotkania z bankiem w sprawie kredytu

Aktualizacja: 11.12.2007

Jednym z warunków uzyskania unijnej dotacji jest zapewnienie finansowania całości projektu. Jak przygotować się do spotkania z bankiem? »

Ubezpieczenia majątkowe - czy warto zabezpieczyć finanse firmy

Aktualizacja: 10.12.2007

Działalność gospodarcza, a tym samym finanse firm - zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw - są narażone na różnego rodzaju ryzyka spowodowane czynnikami losowymi lub zewnętrznymi. Wpływ na to ma również coraz większa specjalizacja przedsiębiorstw oraz działanie na rynkach niszowych. Warto zatem pomyśleć o korzystnym pakiecie ubezpieczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele nowych produktów. Wśród nich znajdują się ubezpieczenia pakietowe, w tym również branżowe. »

Jak prawidłowo realizować projekt

Aktualizacja: 07.12.2007

Informacja, że projekt znalazł się na liście pozytywnie zaopiniowanych przez instytucję dokonującą oceny i przeznaczonych do dofinansowania, nie daje wprawdzie pewności, że otrzymamy dotację, ale z pewnością w znaczący sposób przybliża do tego momentu. Dzieli nas od niego tylko realizacja projektu. Najczęściej jednak właśnie etap realizacji jest najbardziej złożony, pracochłonny i najtrudniejszy, dlatego warto się do niego jak najlepiej przygotować. »

Skutki zalegania z zapłatą mogą okazać się bolesne

Aktualizacja: 06.12.2007

Wprawdzie wszyscy zainteresowani twierdzą, że czarne listy dłużników nie istnieją, to jednak każde opóźnienie płatności odnotowane w instytucji zbierającej takie informacje może mieć dla przedsiębiorcy bardzo bolesne konsekwencje. »

Poręczenie może pomóc w uzyskaniu kredytu

Aktualizacja: 06.12.2007

Korzystanie z funduszy unijnych na inwestycje często wymaga od firmy zaciągnięcia kredytu w banku. Jeśli przedsiębiorca napotyka problemy z odpowiednim zabezpieczeniem kredytu, to wyjściem dla niego może być skorzystanie z zewnętrznego poręczenia. »

Jakie korzyści daje kredyt kupiecki

Aktualizacja: 04.12.2007

 Kredyt kupiecki, zwany również handlowym lub towarowym (open account), udzielany jest przez sprzedawcę kupującemu i ma formę odroczonego terminu płatności. Jest to pozabankowa forma finansowania działalności gospodarczej. »

Oferta banków dla przedsiębiorców - karta kredytowa dla firm

Aktualizacja: 03.12.2007

Dotychczas tylko kilka banków zdecydowało się na zaoferowanie kart kredytowych dla firm. Ostatnio taką kartę wprowadził Citi Handlowy. Banki są ostrożne, zwłaszcza wobec tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność. »

Jak zabezpieczyć się przed skutkami utraty wartości auta

Aktualizacja: 03.12.2007

Od kilkuset do kilku tysięcy złotych może kosztować polisa zapewniająca dodatkowe do uzyskanego z umowy autocasco odszkodowanie w przypadku kradzieży lub całkowitego rozbicia auta. Wypłatę można przeznaczyć na spłatę pozostałego kredytu, wpłatę własną na nowe auto lub zakup nowego auta. »

W okresach przedświątecznych wzrasta zainteresowanie bonami

Aktualizacja: 03.12.2007

 Z bonów towarowych korzysta około 80 tys. pracowników. Największe zainteresowanie bonami jest w okresie świąt. Do wyboru są bony żywnościowe, turystyczne, elektroniczne, podarunkowe. Średnia wartość bonów, które otrzymują pracownicy w okresach przedświątecznych, wynosi 300 zł. »

Co służy, a co przeszkadza rozwojowi MSP

Aktualizacja: 03.12.2007

Małe i średnie przedsiębiorstwa koncentrują się na realizacji krótkookresowych celów. Nie wynika to ze strategii działania, ale z barier, które ograniczają ich rozwój. »

Zapobieganie skutkom niewypłacalności kontrahenta

Aktualizacja: 28.11.2007

Większość przedsiębiorców spotkała się kiedyś z niesolidnymi kontrahentami. Ryzyko niekorzystnych skutków takiej współpracy można zminimalizować, stosując ubezpieczenia finansowe. »

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw

Aktualizacja: 27.11.2007

 Czy firma rozpoczynająca działalność ma realne szanse na otrzymanie kredytu na rozkręcenie biznesu? W jakich wypadkach jest to możliwe? »

Gdzie szukać środków na uruchomienie i prowadzenie firmy

Aktualizacja: 27.11.2007

Są pieniądze nawet dla startujących firm. W kilku bankach przedsiębiorcy rozpoczynający działalność mogą ubiegać się o niewielki kredyt. Warto rozważyć także leasing. Na założenie firmy przewidziano też pieniądze w programach unijnych. »

Jakie są konsekwencje używania nielegalnego oprogramowania komputerowego

Aktualizacja: 26.11.2007

Firmy korzystające z systemów informatycznych powinny posiadać licencjonowaną, źródłową wersję każdego programu. Należy okresowo przeprowadzać inwentaryzację zainstalowanego oprogramowania i weryfikować jego legalność.  »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama