REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakaz importu polskiego drobiu na Filipiny zniesiony

Filipiny zniosły zakaz importu polskiego drobiu
Filipiny zniosły zakaz importu polskiego drobiu

REKLAMA

REKLAMA

Dzięki intensywnym i wspólnym działaniom Ambasady RP, Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Manili i Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW) w dniu 27 października Filipiny zniosły zakaz importu polskiego drobiu w kategorii mięsa odkostnionego mechanicznie (MOM).

Zniesienie zakazu importu drobiu

Zarządzenie Ministra znoszące zakaz importu polskiego drobiu to rezultat rocznej pracy, wspólnie koordynowanych spotkań z przedstawicielami administracji publicznej jak i organizacjami okołobiznesowymi w sektorze prywatnym reprezentującymi na Filipinach branżę mięsną.

REKLAMA

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Polska jako największy producent w UE

Według danych Głównego Inspektoratu Weterynarii, w ubiegłym roku polskie zakłady mięsne wyprodukowały 2,261,116 ton drobiu, sytuując Polskę jako największego producenta w Unii Europejskiej. Branża drobiu rośnie w tempie 5-10% rocznie i podwoiła swoją moc produkcyjną w ciągu ostatniej dekady, kiedy to w 2010 r. wyprodukowała 1,154,000 ton surowca. Polskie produkty drobiowe są dystrybuowane na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej oraz eksportowane do ponad 40 krajów świata.

Szanse na większą wymianę handlową

REKLAMA

Możliwość eksportu drobiu MOM na Filipiny otwiera polskim producentom drzwi na rynek 110 mln mieszkańców. Przy obecnych cenach surowca wartość polskiego eksportu MOM na Filipiny może wynieść ok. USD 75 mln rocznie. Bliska współpraca w tej kategorii oparta na zaufaniu może również wspomóc starania polskich placówek dyplomatycznych i handlowych w Manili i przyczynić się do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską i Filipinami. Zarejestruj się »-->

- Dzięki naszym staraniom i nieustannemu dialogowi, Filipińczycy wiedzą, że Polscy producenci oferują drób o najwyższych europejskich standardach i jednocześnie najbardziej konkurencyjnych cenach na rynku. Polskie zakłady, które również współpracują z nami w tej dziedzinie, są gotowe, aby wspomóc starania filipińskich producentów mięsa w pozyskaniu dobrej jakości surowca i zapobiegnięciu sytuacji kryzysowej w branży. Wysokie standardy produkcji, bezpieczeństwo żywności i atrakcyjne ceny przekonują stronę filipińską, z którą prowadzimy rozmowy, o wartościach płynących z udzielenia akredytacji polskim zakładom - mówi Rafał Owczarek, kierownik biura PAIH na Filipiach

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA