| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Komisja Trójstronna. Pożyczki dla młodych przedsiębiorców

Aktualizacja: 31.01.2005

Rząd chce, aby Bank Gospodarstwa Krajowego udzielał pożyczek osobom do 25 lat i absolwentom szkół wyższych do 27 lat, które założą działalność gospodarczą. Na pomoc taką mogliby też liczyć pracodawcy zatrudniający takie osoby. »

Dane Eurostatu. Obciążenia podatkowe w Polsce na tle inncyh krajów UE

Aktualizacja: 31.01.2005

W Polsce udział podatków bezpośrednich w ogólnym ciężarze podatkowym jest najniższy wśród krajów Unii Europejskiej »

PIT-28 i PIT-16A. Mija termin

Aktualizacja: 31.01.2005

Dziś, 31 stycznia, mija termin składania formularzy PIT-28 oraz PIT-16A przez podatników rozliczających się na zasadach zryczałtowanych. »

Spółka europejska. Senackie poprawki do ustawy

Aktualizacja: 28.01.2005

Uchwalając ustawę o spółkach europejskich, posłowie nie zauważyli, że przyjęli nieaktualny już sposób uregulowania odpowiedzialności majątkowej za zobowiązania podejmowane przez małżonków będących wspólnikami. To uchybienie legislacyjne usiłuje poprawić senacka Komisja Gospodarki i Finansów Publicznych, zgłaszając poprawki do ustawy. »

Trybunał Konstytucyjny:  2 lutego wyrok w sprawie 50-proc. PIT

Aktualizacja: 28.01.2005

Już w najbliższą środę Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie o losach 50-proc. stawki PIT. »

UE. Zmiany w pomocy państwowej dla firm

Aktualizacja: 27.01.2005

Daleko idące zmiany w dziedzinie przyznawania pomocy państwowej dla firm, ale także regionów w krajach Unii Europejskiej, przewiduje nowy unijny komisarz ds. konkurencji, pani Neelie Kroes. »

Rozliczenia za 2004 r. Z doradcą bezpieczniej

Aktualizacja: 27.01.2005

Od 1 lutego br. księgowi usługowo prowadzący księgi rachunkowe będą mogli także rozliczać z podatków osoby fizyczne. Przepisy o obowiązkowym ubezpieczeniu księgowych z tytułu odpowiedzialności cywilnej wejdą jednak w życie dopiero za 3 miesiące. Zabierając się więc do rozliczenia rocznego, podatnik będzie mógł skorzystać również z ich usług, pamiętając, że ponosi także ryzyko, iż wyegzekwowanie odszkodowania za błąd księgowych będzie utrudnione. »

Kasy fiskalne. Posłowie chcą zmiany rozporządzenia

Aktualizacja: 27.01.2005

Posłowie z Komisji Finansów Publicznych domagają się od ministra finansów zmiany grudniowego rozporządzenia dotyczącego kas fiskalnych. »

TK. Przywileje egzekucyjne banków zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 27.01.2005

Przepisy, które dają bankom przywileje egzekucyjne w stosunku do ich klientów, są zgodne z konstytucją - orzekł wczoraj Trybunał Konstytucyjny. »

Wzrost PKB w 2004 r.

Aktualizacja: 27.01.2005

W 2004 r. wzrost PKB w Polsce wyniósł 5,5 proc., a główną siłą napędową był eksport. »

Wchodzi w życie: tłumacze przysięgli - warunki dostępu do zawodu

Aktualizacja: 28.01.2005

Warunkiem dostępu do zawodu tłumacza przysięgłego będzie ukończenie odpowiednich studiów wyższych, zdanie egzaminu przed państwową komisją, uzyskanie świadectwa i wpisu na krajową listę. »

RPP. Bez zmiany stóp procentowych

Aktualizacja: 28.01.2005

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych, utrzymała również restrykcyjne nastawienie w polityce pieniężnej. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami analityków. Złoty nie zareagował. »

SOKiK. Biura podróży

Aktualizacja: 26.01.2005

Dwa dni to za mało na zgłoszenie, czy klient akceptuje wyższą cenę wycieczki - orzekł sąd. Biuro podróży nie może potrącać 100 proc. ceny w razie rezygnacji z wyjazdu bez wykazania poniesionych kosztów ani wyłączać swojej odpowiedzialności za błędy w katalogach. »

Dotacje na realizację programów ochrony środowiska

Aktualizacja: 26.01.2005

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się już o dotacje na realizację programów środowiskowych. Finansowana może być m.in. budowa oczyszczalni ścieków, zdobycie pozwolenia zintegrowanego, a także gospodarka odpadami. Wnioski są przyjmowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 18 marca. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KPMG

Firma Doradcza KPMG

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »