| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Saryusz-Wolski: propozycja budżetu UE korzystna dla Polski

Aktualizacja: 09.06.2005

Propozycja budżetu UE przygotowana przez Komisję Europejską jest najbardziej korzystna dla Polski - uważa wiceszef Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski (PO). »

PGNiG: Będzie spotkanie resortu skarbu ze związkowcami

Aktualizacja: 08.06.2005

W poniedziałek odbędzie się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Skarbu Państwa ze związkowcami z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - poinformowali przedstawiciele MSP. »

Blair: brytyjski rabat nie do negocjacji

Aktualizacja: 08.06.2005

Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair oświadczył w środę w Izbie Gmin, że jego kraj "nie będzie negocjował" tzw. brytyjskiego rabatu, czyli obowiązującej od 20 lat zasady redukcji składki Wielkiej Brytanii do unijnego budżetu. »

Złoty powrócił do testowania poziomów wsparcia

Aktualizacja: 08.06.2005

Po przedpołudniowym osłabieniu kurs polskiej waluty powrócił do poziomów z porannego otwarcia i testuje silne poziomy wsparcia. »

Belka: jesteśmy bardzo bliscy kompromisu

Aktualizacja: 08.06.2005

Kompromis w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2007-2013 jest bardzo blisko - powiedział premier Marek Belka na środowym spotkaniu z laureatami Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. »

MGiP obniża prognozę wzrostu PKB

Aktualizacja: 08.06.2005

Ministerstwo Gospodarki i Pracy po danych o wzroście PKB w I kwartale obniżyło prognozę wzrostu na cały rok do około 4 proc. z 5 proc. prognozowanych wcześniej. »

Kilkukrotny wzrost importu chińskiego obuwia do UE

Aktualizacja: 08.06.2005

Komisja Europejska poinformowała w środę, że import kilku rodzajów chińskiego obuwia wzrósł znacząco na początku tego roku, co wpływa negatywnie na europejskich producentów z tej branży. »

Projekt nowego budżetu przyjęty

Aktualizacja: 08.06.2005

Parlament Europejski przyjął w środę kompromisową propozycję w sprawie unijnego budżetu na lata 2007-2013. »

CASE obniżył prognozę wzrostu

Aktualizacja: 08.06.2005

Ośrodek badawczy CASE obniżył prognozę wzrostu na ten rok do 3,9 proc. z 4,0 proc., które prognozował w marcu - podano w materiałach przed konferencją prasową. »

Pięć podmiotów zainteresowanych GSM 1800

Aktualizacja: 08.06.2005

Do tej pory zainteresowanie częstotliwościami GSM 1800 zgłosiło pięciu operatorów, którzy złożyli w tej sprawie wnioski do URTiP. Są to: Netia Mobile, Centertel, Polkomtel, PTC oraz Tele2 - poinformował rzecznik URTiP Jacek Strzałkowski. »

Wzrosły aktywa funduszy inwestycyjnych

Aktualizacja: 08.06.2005

Wartość aktywów netto funduszy inwestycyjnych wzrosła w maju o 3,2 proc. w stosunku do kwietnia i osiągnęła rekordowo wysoki poziom 42,5 mld zł - poinformował ośrodek analityczny Analizy o­nline. »

Na środowym otwarciu złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 08.06.2005

Kurs złotego na środowym otwarciu nie zmienił się istotnie od wtorkowego zamknięcia. Na rynku panuje nastrój wyczekiwania. »

Greenspan za liberalizacją juana

Aktualizacja: 08.06.2005

Alan Greenspan, szef Federalnej Rezerwy USA, rzucił swój autorytet na szalę, przyłączając się do apeli o liberalizację wymiany chińskiej waluty, juana. »

Wyższa akcyza nie zlikwiduje szarej strefy

Aktualizacja: 08.06.2005

Do 1 sierpnia wstrzymane zostały podwyżki akcyzy na olej grzewczy i gaz płynny. Do tego czasu ma być przygotowany program działań osłonowych dla najgorzej sytuowanych gospodarstw domowych. »

Wzrośnie skala roszczeń

Aktualizacja: 08.06.2005

W ub.r. fiskus wypłacił 33 podatnikom ponad 2,7 mln zł odszkodowań za straty poniesione w wyniku błędnych decyzji urzędników. Od 1 września br. będzie można domagać się również rekompensat za utracone korzyści. Skala roszczeń wobec urzędów skarbowych prawdopodobnie wzrośnie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HRM partners

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK