| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Będą podwyżki OC

Aktualizacja: 16.08.2005

W Generali w ciągu ostatniego roku podwyżką składek OC objęta została cała Polska. »

Nie ma decyzji prezydenta w sprawie emerytur górniczych

Aktualizacja: 16.08.2005

W poniedziałek prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, wprowadzającą korzystniejszy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur; natomiast nie podpisał nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS oraz Karty Nauczyciela, która dotyczy świadczeń dla górników i nauczycieli - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Jolanta Szymanek-Deresz. »

Złoty i obligacje słabsze na wtorkowym otwarciu

Aktualizacja: 16.08.2005

Złoty otwiera się słabiej we wtorek, ale w ciągu dnia może się umocnić podążając za kursem eurodolara. Ceny obligacji lekko spadają w oczekiwaniu na dane o inflacji. »

PGNiG we wrześniu na giełdzie

Aktualizacja: 16.08.2005

Minister skarbu Jacek Socha chce we wrześniu wprowadzić na giełdę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". »

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o adwokaturze

Aktualizacja: 16.08.2005

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał nowelizację ustawy Prawo o adwokaturze, przyjętą przez Sejm 30 czerwca i zmieniającą m.in. zasady naboru na wszystkie aplikacje prawnicze. »

Czasem trzeba logicznie pomyśleć

Aktualizacja: 16.08.2005

Interpretacja sądu, że rok 200319 wpisany na wekslu jako data jego wystawienia czyni go nieważnym, ponieważ data wystawienia jest późniejsza niż data zapłaty, jest absurdalna - stwierdził Sąd Najwyższy. »

Mniej rajów podatkowych

Aktualizacja: 16.08.2005

Obowiązują już ustawy o ratyfikacji umów w formie wymiany listów o opodatkowaniu dochodów z oszczędności między Polską a Holandią w odniesieniu do Antyli Niderlandzkich oraz między Polską a Wyspą Man. »

Faktura tylko za ostatnie cztery miesiące

Aktualizacja: 16.08.2005

Telekomunikacja Polska wystawi faktury dla małżonków za dostęp do sieci internetowej tylko za ostatnie cztery miesiące roku. Na korekty za poprzednie miesiące nie ma co liczyć. »

Brak doradcy kosztuje 5000 zł

Aktualizacja: 12.08.2005

Przedsiębiorca wykonujący przewóz towarów niebezpiecznych, który nie wyznaczy doradcy do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, będzie musiał zapłacić karę 5000 zł. »

Jak zainwestować niewielkie pieniądze

Aktualizacja: 12.08.2005

Wciąż mało oszczędzamy. I to jest zrozumiałe: pod względem dochodów wciąż odstajemy od ogółu Europejczyków, za to co do zaspokojenia potrzeb jesteśmy dopiero na początku pościgu. Ale gdy już oszczędzamy, czynimy to mało efektywnie. »

JP Morgan i Lehman Brothers agentami emisji obligacji w USD

Aktualizacja: 12.08.2005

Banki JP Morgan i Lehman Brothers otrzymały mandat na zorganizowanie planowanej na wrzesień emisji obligacji benchmarkowej nominowanej w dolarach amerykańskich - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów. »

Stacje demontażu działają jak chcą

Aktualizacja: 12.08.2005

Od wejścia w życie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji wydano 180 decyzji na prowadzenie stacji demontażu tych pojazdów. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 12.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty stabilny wobec euro, słabszy wobec dolara

Aktualizacja: 12.08.2005

W piątek rano na rynku walutowym kurs złotego wobec euro był zbliżony do czwartkowego zamknięcia, ale polska waluta osłabiła się wobec dolara, który na rynkach międzynarodowych umocnił się wobec euro. »

Real naruszył interesy konsumentów

Aktualizacja: 12.08.2005

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że supermarkety Real (w Lublinie i Olsztynie), Elea (w Sopocie) oraz Morfena (w Gdańsku) naruszyły zbiorowe interesy konsumentów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek sp. z o.o.

Skrivanek sp. z o.o. jest jedną z największych firm tłumaczeniowych i szkół językowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK