| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Grupa Lotos podwyższa ceny paliw

Aktualizacja: 03.08.2005

Grupa Lotos podwyższa od środy, 3 sierpnia, hurtowe ceny benzyny o 40 zł na tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. »

Spadł Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury

Aktualizacja: 03.08.2005

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce spadł w czerwcu o blisko 0,9 pkt. w stosunku do notowań sprzed miesiąca - poinformowało Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). »

ZUS przekaże do OFE obligacje

Aktualizacja: 03.08.2005

ZUS przekaże do OFE obligacje po 18 sierpnia - poinformowało biuro prasowe ZUS. »

Kierowcy sfinansują kolej

Aktualizacja: 03.08.2005

Sposobem na brak środków na finansowanie modernizacji i unowocześnienie polskich kolei, ma być sięgnięcie po wpływy z akcyzy, która obciąża paliwa. Tak więc potrzeby kolei mieliby sfinansować kierowcy. »

Jak w 3 miesiące zarobić 40 procent

Aktualizacja: 03.08.2005

Ceny ziemi szybują w górę. Hektar gruntu dobrej klasy w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim w ciągu zaledwie 3 miesięcy podrożał średnio o 40 procent. »

Nie ma zapaści służby zdrowia

Aktualizacja: 03.08.2005

Nieprawdą jest, że publiczna służba zdrowia znajduje się w stanie zapaści i nie jest w stanie świadczyć usług medycznych. »

Będzie podatek od zysku

Aktualizacja: 03.08.2005

Od dziś obowiązują umowy zapewniające automatyczną wymianę informacji między organami podatkowymi o dokonanych wypłatach odsetek. »

Złoty i obligacje we wtorek stabilne

Aktualizacja: 02.08.2005

Kurs złotego oraz rentowność obligacji pozostają we wtorek stabilne i taki stan powinien się utrzymać do końca dnia. »

MF chce ograniczyć liczbę przetargów bonów

Aktualizacja: 02.08.2005

Ministerstwo Finansów chce do końca tego roku zmniejszyć liczbę przetargów bonów skarbowych do dwóch miesięcznie - powiedziała Anna Suszyńska, wicedyrektor Departamentu Należności i Zobowiązań Finansowych Państwa w resorcie finansów. »

Banki spodziewają się silnego popytu na kredyty

Aktualizacja: 02.08.2005

Ankietowane przez NBP banki przewidują silny popyt na kredyty ze strony przedsiębiorstw, a także spodziewają się, że bankowcy nadal będą łagodzić warunki i kryteria przyznawania kredytów dla klientów detalicznych oraz przedsiębiorstw. »

S&P spodziewa się dalszych obniżek stóp

Aktualizacja: 02.08.2005

Polskie władze monetarne mogą jeszcze obniżać stopy procentowe - napisali w raporcie analitycy Standard&Poor's w raporcie poświęconym krajom UE poza strefą euro. »

Spadł Indeks Optymizmu Konsumentów

Aktualizacja: 02.08.2005

Czerwcowy Indeks Optymizmu Konsumentów spadł o 5,5 pkt z 95,8 do 90,3 - podał badający koniunkturę IQS and Quant Group. »

Złoty stabilny wobec euro

Aktualizacja: 02.08.2005

We wtorek rano złoty pozostał stabilny w stosunku do euro i osłabł do dolara w porównaniu z poniedziałkowym zamknięciem, a dealerzy spodziewają się spokojnego dnia na rynku i utrzymania się złotego w przedziale 4,05-4,07 za euro. »

Orłowski: Niski poziom stóp wymaga ostrożności

Aktualizacja: 02.08.2005

Spadek inflacji latem do około 1 proc. daje jeszcze przestrzeń do obniżki stóp, ale Rada Polityki Pieniężnej powinna zachować ostrożność - uważa Witold Orłowski, doradca ekonomiczny prezydenta RP. »

Górnicy pomogą nauczycielom

Aktualizacja: 02.08.2005

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych apeluje do prezydenta o podpisanie dwóch ustaw zwiększających uprawnienia pracowników. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Rudaś

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »