| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Biodiesel z Trzebini zaleje wkrótce Europę

Aktualizacja: 14.09.2005

W przyszłym roku Polska może trafić do czołówki europejskich producentów biodiesla. Będziemy jednak tylko jego eksporterem, bo krajową sprzedaż wciąż blokuje brak rozporządzeń jakościowych. »

Nowe możliwości, nowa oferta

Aktualizacja: 13.09.2005

Na przełomie września i października wejdzie w życie ustawa o rynku kapitałowym, która ma zastąpić dotychczasowe uregulowania prawne dotyczące rynku papierów wartościowych. »

Rynki finansowe stabilne

Aktualizacja: 13.09.2005

Kurs złotego we wtorek waha się maksymalnie o 2 grosze. Do końca dnia może się lekko umocnić, gdyż na rynek wkraczają gracze z USA. »

Leniwy URTiP

Aktualizacja: 13.09.2005

Bierność i brak zdecydowania to główne zarzuty wobec Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Z szumnych planów prezesa Witolda Grabosia skutecznie udało się tylko wprowadzić czwartego operatora na rynku telefonii komórkowej. »

MSZ: 162 komisje wyborcze zagranicą

Aktualizacja: 13.09.2005

W wyborach parlamentarnych i prezydenckich Polacy przebywający zagranicą będą mogli głosować w 162 obwodowych komisjach wyborczych w 92 krajach świata - poinformował Witold Rybczyński, pełnomocnik ministra spraw zagranicznych ds. wyborów i referendum. »

Nie dla każdego inwestora

Aktualizacja: 13.09.2005

Zagraniczne fundusze inwestycyjne, których szybko będzie przybywać na naszym rynku, uzupełniają ofertę polskich towarzystw. »

Zakazane porozumienie

Aktualizacja: 13.09.2005

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że producent farb Polifarb Cieszyn - Wrocław zawarł zakazane porozumienie ze sklepami budowlanymi, oferującymi produkty budowlane: Praktiker, Obi, Castorama, Leroy Merlin, Nomi, Platforma i Bricomarche. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 13.09.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Kurs złotego w wąskim paśmie wahań

Aktualizacja: 13.09.2005

Kurs złotego we wtorek nie powinien podlegać znaczącym wahaniom. »

Państwo partnerem dla firm

Aktualizacja: 13.09.2005

Przedsiębiorcy będą w szerszym zakresie współpracować przy realizacji zadań publicznych. Wyręczanie państwa będzie dla wielu firm lekarstwem na brak zleceń i złą sytuację ekonomiczną. Szansa pojawi się dzięki ustawie o partnerstwie publiczno-prywatnym, która niebawem wejdzie w życie. »

Beneficjenci narzekają

Aktualizacja: 13.09.2005

Polska Izba Firm Szkoleniowych (PIFS) ma zastrzeżenia do systemu dofinansowania szkoleń dla przedsiębiorstw z funduszy unijnych. Chodzi m.in. o opóźnienia w ocenie wniosków o dofinansowanie. Izba uważa również, że pomoc nie trafia do najbardziej potrzebujących. »

Dywidendy zaważyły na deficycie

Aktualizacja: 13.09.2005

Deficyt na rachunku obrotów bieżących w lipcu wyniósł 302 mln euro. To znacznie więcej niż prognozy rynku, który oczekiwał 7 mln euro deficytu. »

Jak dzieci we mgle

Aktualizacja: 13.09.2005

Wybór sposobu reformowania gospodarki może zależeć od różnicy głosów oddanych w wyborach na PO i PiS. Trwa cicha walka, kto będzie dyktować harmonogram działań i czyja wersja zmian w administracji państwa znajdzie się na wierzchu. Bo wspólna nie istnieje. »

Deficyt w obrotach bieżących wyższy niż szacunki

Aktualizacja: 12.09.2005

Deficyt w obrotach bieżących w lipcu wyniósł 302 mln euro wobec nadwyżki 222 mln euro w czerwcu i 65 mln euro deficytu oczekiwanego przez analityków - podał NBP. »

Jak głosować za granicą

Aktualizacja: 12.09.2005

Obywatele polscy na stałe zamieszkali za granicą, którzy chcą wziąć udział w wyborach do Sejmu i Senatu powinni najpóźniej do 20 września złożyć do właściwego konsula wniosek o wpisanie do spisu wyborców - informuje Państwowa Komisja Wyborcza. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Wójcik

Doradca techniczny firmy Altax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »