| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dług publiczny nie przekroczy 55 proc. PKB

Aktualizacja: 07.12.2005

W przyszłym roku dług publiczny nie przekroczy poziomu 55 proc. PKB, a w 2007 roku powinien spaść w relacji do PKB - powiedziała w Sejmie minister finansów Teresa Lubińska. »

Szefowa resortu finansów: To dobry budżet

Aktualizacja: 07.12.2005

Minister finansów Teresa Lubińska jest przekonana, że posłowie poprą budżet na 2006 rok. W środę w Sejmie rozpoczyna się I czytanie projektu budżetu na 2006 rok. »

Złoty nadal powinien się umacniać

Aktualizacja: 07.12.2005

Mocne środowe otwarcie wskazuje na utrzymanie wzrostowych trendów wartości złotego, natomiast ceny obligacji będą pod wpływem rynków bazowych. »

Bez porozumienia w sprawie VAT

Aktualizacja: 07.12.2005

Ze względu na sprzeciw Niemiec unijni ministrowie finansów nie zdołali porozumieć się we wtorek w sprawie dalszego stosowania obniżonych stawek VAT. Decyzję będą musieli więc podjąć szefowie państw i rządów na "budżetowym" szczycie UE. »

Pensje rozbijają koalicję

Aktualizacja: 07.12.2005

Konflikt o prywatyzację Dolnej Odry, jaki rozgorzał pomiędzy LPR a resortem skarbu, jest zaledwie przygrywką do kolejnych spięć w koalicji. Plan zlikwidowania ustawy kominowej rozsadzi ją. »

2006 r. pod znakiem wyższych podatków

Aktualizacja: 07.12.2005

Od kilku miesięcy obiecywano nam obniżkę podatków. Zamiast tego będziemy mieli kolejny rok wzrostu obciążeń. Jak wyliczyliśmy, każdy z nas odda w przyszłym roku fiskusowi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych więcej. »

Biznes chwali Samoobronę

Aktualizacja: 06.12.2005

Wspólną grupę ekspercką pracującą nad zmianami prawa powołają polscy przedsiębiorcy i Andrzej Lepper. - U przewodniczącego Samoobrony nie wyczułem populizmu - mówił wczoraj prezes Business Centre Club Marek Goliszewski. »

Ekonomiczne podstawy nadal wzmacniają złotego

Aktualizacja: 06.12.2005

Dobry nastrój nadal utrzymuje się na rynku złotego, który pnie się w górę pokonując kolejne punkty psychologiczne. Taki trend może się utrzymywać w ciągu najbliższych dni - prognozują dilerzy walutowi. »

Wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.12.2005

Stopa bezrobocia w listopadzie 2005 roku, według wstępnych danych, wzrosła do 17,4 proc. z 17,3 proc. w październiku 2005 roku - poinformował Departament Rynku Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS). »

Złoty i obligacje dalej mocne

Aktualizacja: 06.12.2005

Złoty oraz obligacje w dalszym ciągu umacniają się. »

Obiad za niezapłacony mandat

Aktualizacja: 06.12.2005

Jedna z warszawskich restauracji premiuje klientów za łamanie prawa. Kierowcy, którzy przyniosą niezapłacony mandat, mogą dostać darmowy posiłek. Inni restauratorzy uważają, że konkurent stosuje nieuczciwą promocję. »

Jak administrację związano prawem

Aktualizacja: 06.12.2005

Decyzja o reaktywowaniu po 40 latach sądownictwa administracyjnego była z jednej strony efektem wieloletnich nacisków środowiska prawniczego, z drugiej zaś efektem kompromisu politycznego. »

Strajki będą ucywilizowane

Aktualizacja: 06.12.2005

Prawo do lokautu, zmniejszona ochrona działaczy związkowych, strajk pod kontrolą sądu, odebranie monopolu na reprezentowanie pracowników związkom zawodowym - tak mogą wyglądać zasady dialogu społecznego. »

Polska odmawia udziału w Gazociągu Północnym

Aktualizacja: 05.12.2005

Polska nie jest zainteresowana budową odgałęziania Gazociągu Północnego, nie wyklucza powrotu do rozmów z Norwegią o możliwości dywersyfikacji źródeł dostaw gazu - poinformował wiceminister gospodarki Piotr Naimski. »

Złoty i obligacje pozostają stabilne

Aktualizacja: 05.12.2005

Kurs złotego oraz rynek obligacji pozostają spokojne w poniedziałek, a niewielkie zmiany wyznaczane są kursem eurodolara lub rynkami bazowymi. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Adwokat Agata Klima - Nowak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK