| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Czy każda branża powinna mieć swoja placę minimalną

Aktualizacja: 06.01.2006

Część firm z sektora budowlanego podpisała porozumienie określające minimalne wynagrodzenie w branży. Lekarze na trwającym VIII Krajowym Zjeździe wysuwają postulat określenia pensji minimalnej na poziomie 5 tys. zł. Czy to początek nowego trendu? Czy teraz kolejno każda branża będzie domagała się dla siebie minimalnych zarobków »

Dodatkowe terminy dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 06.01.2006

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z programu PHARE 2003, mają jeszcze szanse. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dodatkowe terminy przyjmowania wniosków o dofinansowanie dla części województw. Upływają o­ne w połowie lutego. »

Firma rozliczy, gdy otrzyma PIT-12

Aktualizacja: 06.01.2006

Jeszcze tylko do poniedziałku pracownicy mogą zlecić rozliczenie podatku za 2005 rok zakładowi pracy. Wystarczy wypełnić oświadczenie PIT-12 i przekazać je pracodawcy. »

Złoty i obligacje stabilne na piątkowym otwarciu

Aktualizacja: 06.01.2006

Kurs złotego oraz ceny obligacji nie zmieniły się znacząco na piątkowym otwarciu. Euro/złoty może się poruszać w przedziale 3,79-3,84, a ceny obligacji do publikacji danych o rynku pracy w USA powinny być stabilne. »

Euro wciąż blisko 3,8 zł, choć już powyżej tego poziomu

Aktualizacja: 05.01.2006

W trakcie czwartkowych kwotowań złoty najpierw umocnił się do poziomu poniżej 3,8 za euro, aby potem powrócić powyżej tego poziomu. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 05.01.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty wciąż się umacnia, rynek testuje poziom 3,80 zł za euro

Aktualizacja: 05.01.2006

Czwartkowy poranek był korzystny dla złotego, który nadal się umacnia. Rynek będzie testował poziom 3,80 zł za euro, który może zostać pokonany już w czwartek - uważają analitycy. »

Małe firmy są odważniejsze

Aktualizacja: 05.01.2006

Stopień wprowadzanej innowacyjności w małych i średnich firmach (MSP) jest coraz bardziej porównywalny do tego, co dzieje się w dużych przedsiębiorstwach. »

Reklama w sieci kusi przedsiębiorców

Aktualizacja: 05.01.2006

Wartość rynku reklamy internetowej w 2005 roku wyniosła ok. 140 mln zł. Reklamodawcy najwyraźniej uwierzyli w siłę tego medium. Na kampanie internetowe wydali ok. 50 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym roku tempo rozwoju tego segmentu rynku nie osłabnie, a jego wartość może przekroczyć 200 mln zł. »

Wysokie opłaty za słabą obsługę

Aktualizacja: 05.01.2006

Za dwa miesiące przedsiębiorców czeka podwyższenie niektórych kosztów sądowych w sprawach gospodarczych. Ale wzrost opłat nie gwarantuje im ani sprawniejszego procesu, ani skuteczniejszej egzekucji wyroków. »

Inwestorzy zainteresowani złotym, dług w górę po aukcji

Aktualizacja: 04.01.2006

Złoty odrabia straty i przez całą środową sesję zyskuje zarówno wobec euro jak i dolara. Również dobre nastroje powróciły na rynek długu po udanej aukcji obligacji. »

Nadal będzie popyt na złotego 

Aktualizacja: 04.01.2006

Minister Finansów Teresa Lubińska spodziewa się, że nadal będzie popyt na złotego w związku z dużymi inwestycjami i napływem środków z Unii Europejskiej. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 04.01.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty mocniejszy na otwarciu, dług zyskuje

Aktualizacja: 04.01.2006

Początek środowych kwotowań przyniósł umocnienie złotego szczególnie wyraźne w stosunku do waluty amerykańskiej. Zdaniem analityków, główną przyczyną tej sytuacji jest znaczna przecena dolara na światowych rynkach. Na wartości zyskują również polskie papiery dłużne. »

Droższe przelewy i wypłaty

Aktualizacja: 04.01.2006

Największe banki detaliczne - PKO BP, Bank BPH i ING Bank Śląski - podnoszą lub podniosły już opłaty. Więcej kosztuje nie tylko prowadzenie konta, ale również wykonywane operacje. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ireneusz Matusiak

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK