| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rzecznik rządu: nie ma i nie było planów podwyżki akcyzy na gaz

Aktualizacja: 14.12.2005

Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz zapewnił, że rząd nie planował i nie planuje podwyżki akcyzy na gaz. O takiej możliwości napisało środowe "Życie Warszawy" w artykule pt. "Koniec z tanim autogazem?". »

Złoty i obligacje mocniejsze, do końca dnia trend wzrostowy

Aktualizacja: 14.12.2005

Środa przynosi umocnienie złotego oraz obligacji co jest związane z polepszeniem nastrojów w regionie, spadkiem wartości dolara wobec euro oraz rynkami bazowymi. »

WPI lekko wzrasta, jednak nie wskazuje na presję inflacyjną

Aktualizacja: 14.12.2005

Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), informujący o kształtowaniu się w przyszłości cen konsumpcyjnych w ostatnich miesiącach wzrasta, choć jego dynamika nie wskazuje na pojawienie się silnej presji na wzrost cen w najbliższej przyszłości - podał badający wskaźnik instytut BIEC. »

Wybory parlamentarne i samorządowe prawdopodobnie w maju

Aktualizacja: 14.12.2005

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że data 14 maja 2006 roku byłaby dobra na przeprowadzenie wyborów samorządowych. »

Drożej o 1,3 proc.

Aktualizacja: 14.12.2005

W listopadzie inflacja wyniosła prawdopodobnie 1,3 proc, a w grudniu może podskoczyć niewiele, bo do 1,4-1,5 proc. Jednak dla wielu osób ceny mogą rosnąć szybciej niż mówią o tym oficjalne statystyki. »

Gaz w górę od stycznia

Aktualizacja: 14.12.2005

Od 1 stycznia ceny gazu ziemnego wzrosną o nieco ponad 10 proc., a więc zdecydowanie mniej niż oczekiwało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Jak dowiedziała się „GP”, PGNiG żądało ponad 40-proc. podwyżki. »

Niskie koszty leczenia, drogie opcje dodatkowe

Aktualizacja: 14.12.2005

Kupując polisę przed wyjazdem na narty, trzeba zdecydować, czy potrzebne są nam różne opcje dodatkowe. Rozbudowana polisa jest przecież kilkakrotnie droższa od standardowej. Być może wystarczą nam gwarancje pokrycia kosztów leczenia i jego organizacji. »

Ostatnie dni na wydatki

Aktualizacja: 14.12.2005

Tylko do końca roku mamy czas na dokonanie zakupów, które będzie można odliczyć w ramach ulgi remontowej. Spowodowało to prawdziwy boom na rynku materiałów budowlanych. »

Budżet na 2007 rok zostanie przygotowany w Kancelarii Premiera

Aktualizacja: 13.12.2005

Budżet na 2007 rok ma zostać przygotowany w Kancelarii Premiera, a nie w Ministerstwie Finansów - poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Ministerstwo Finansów zapłaciło odsetki od długu

Aktualizacja: 13.12.2005

Ministerstwo Finansów zapłaciło w listopadzie 2005 roku 44,3 mln USD i 22,6 mln euro odsetek od długu zagranicznego oraz 18,9 mln USD i 29,9 mln euro kapitału - podało MF w komunikacie. »

Złoty trochę traci, rynek czeka na decyzję Fed

Aktualizacja: 13.12.2005

Po porannych wzrostach wartości poniżej 3,81 zł za euro polska waluta traci na płytkim rynku. Do końca dnia kurs może być jednak poniżej 3,82. »

Gazprom zarzuca Polsce stosowanie podwójnych standardów

Aktualizacja: 13.12.2005

Wiceprezes rosyjskiego koncernu gazowego Gazprom Aleksandr Miedwiediew zarzucił Polsce stosowanie "podwójnych standardów" w ocenie zagrożenia Gazociągu Północnego dla środowiska naturalnego. »

Złoty i dług zyskuje, wzrosty ograniczone posiedzeniem Fed

Aktualizacja: 13.12.2005

Po udanym początku tygodnia, kiedy to dług i złoty zyskiwał, we wtorek rynki nadal pozostają mocne, jednak wzrosty ograniczone są oczekiwaniem na posiedzenie Fed oraz na komunikat wskazujący na kierunek polityki monetarnej w USA. »

Szybkie zmiany mogą poprawić wykorzystanie funduszy

Aktualizacja: 13.12.2005

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała niespodziewanie rewolucję w trybie składania i procedurach oceny wniosków o unijne dotacje inwestycyjne dla sektora małych i średnich firm. Ułatwienia już obowiązują, a więc składający wnioski w obecnej rundzie, której termin upływa 29 grudnia, mogą z nich korzystać. »

Mali przedsiębiorcy mają czarny obraz dotacji unijnych

Aktualizacja: 13.12.2005

Przedsiębiorcy malują ciemny obraz wykorzystania dotacji z unijnych funduszy strukturalnych. Zwłaszcza najmniejsze firmy, czyli mikroprzedsiębiostwa, oraz osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą nie widzą dla siebie dużych szans, żeby zmieścić się w unijnych programach. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jan Bijas

Dyrektor Generalny Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »