| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Na rynku walutowym złoty słabnie

Aktualizacja: 03.03.2006

Zarówno na rynku walutowym, jak i długu nastroje w piątek nieco się pogarszają, głównie na skutek czynników zewnętrznych. Dealerzy spodziewają się jednak w miarę spokojnego dnia. »

Najczęściej oszukują pracownicy

Aktualizacja: 03.03.2006

Pracownicy, kierownicy, właściciele firm, oszukują wszyscy, wynika z opublikowanego ostatnio raportu Europejskiej Federacji Księgowych. Na 85 proc. wykrywanych oszustw, największe straty powodują te dokonywane przez pracowników - wynika z ankiety Ernst&Young, na którą powołują się autorzy raportu. »

Znika podatek od darowizn

Aktualizacja: 03.03.2006

Od 2007 roku ma już nie być podatku od darowizn przekazywanych członkom najbliższej rodziny. To samo ma dotyczyć podatku od spadków. »

Do odzyskania 20 tys. zł za materiały budowlane

Aktualizacja: 03.03.2006

Ponad 20 tys. złotych może zwrócić urząd skarbowy inwestorowi, który prowadził prace wymagające pozwolenia na budowę. »

Złoty trochę słabszy, na rynku długu nastroje nieco gorsze

Aktualizacja: 02.03.2006

Na rynku walutowym czwartek upływa spokojnie, natomiast nastroje na rynku długu pogorszyły się nieco po informacji banku centralnego o przebiegu ostatniego posiedzenia RPP. »

Eksperci negatywnie oceniają zakaz handlu w niedzielę i święta

Aktualizacja: 02.03.2006

Ograniczenie handlu w niedzielę i święta spowoduje katastrofalne skutki dla rynku pracy. Taki zakaz jest jawnym ograniczeniem swobody działalności gospodarczej - uważają eksperci ekonomiczni. Liga Polskich Rodzin 16 grudnia 2005 r. złożyła projekt zmian w Kodeksie pracy. »

Oczekujemy 10 mld USD inwestycji

Aktualizacja: 02.03.2006

W tym roku inwestycje zagraniczne w Polsce powinny wynieść 10 mld USD - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz na spotkaniu ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. »

Premier nadal widzi miejsce na kolejne obniżki stóp

Aktualizacja: 02.03.2006

Po ostatniej obniżce stóp procentowych nadal istnieje przestrzeń do łagodzenia polityki pieniężnej - uważa premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Wzrósł wskaźnik PPI w strefie euro

Aktualizacja: 02.03.2006

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro wzrosły w styczniu o 1,2 proc., licząc miesiąc do miesiąca, a rok do roku wzrosły o 5,3 proc. - podał europejski urząd statystyczny Eurostat. »

Przedsiębiorcy grożą ZUS-owi sądem

Aktualizacja: 02.03.2006

Jeśli w ostatnim półroczu spóźniłeś się choćby dzień z zapłatą składki chorobowej, ZUS nie wypłaci ci zasiłku, a zgromadzone składki przepadną. Po interwencji "Gazety" posłowie PO i PiS zajmą się naprawą przepisów. »

Pracodawcy krytykują urząd antykorupcyjny

Aktualizacja: 02.03.2006

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" krytykują pomysł utworzenia kolejnej państwowej instytucji walczącej z korupcją, gdyż jej projektowane kompetencje mogą łamać prawa obywatelskie. »

Polska gospodarka będzie się szybko rozwijała

Aktualizacja: 02.03.2006

Wzrost PKB w IV kwartale 2005 r. o 4,2 proc. oraz wzrost inwestycji o 9,8 proc. wskazują, że polska gospodarka będzie się szybko rozwijała - uważają analitycy. »

Złoty bez dużych zmian, spokojnie także na rynku długu

Aktualizacja: 02.03.2006

Kurs złotego, notowany w czwartek rano, jest zbliżony do poziomów ze środowego zamknięcia. Również rynek papierów dłużnych jest stabilny, a zmiany rentowności obligacji nieznaczne. »

Banki wprowadziły zmiany

Aktualizacja: 02.03.2006

Banki błyskawicznie zareagowały na obniżkę stóp procentowych i dostosowały oprocentowanie kredytów do wymogów ustawy antylichwiarskiej. Ale tylko dlatego, że przewidziały, co zrobi RPP. »

Nowe opłaty w sądach cywilnych

Aktualizacja: 02.03.2006

Od dziś obowiązują nowe koszty sądowe w sprawach cywilnych. Sporo opłat zmaleje, m.in. w niektórych sprawach rodzinnych oraz za wpisy do ksiąg wieczystych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Węgiel

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »