| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Polskie firmy wyrastają na regionalną potęgę

Aktualizacja: 05.07.2006

Rodzime spółki informatyczne zdobywają coraz lepszą pozycję na rynkach sąsiednich krajów. Dla Comarchu czy Asseco zagraniczna sprzedaż już teraz jest ważnym źródłem przychodu. »

Nagrody dla rzetelnych i wiarygodnych

Aktualizacja: 05.07.2006

Najbardziej rzetelne i wiarygodne małe i średnie firmy z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego zostały wyróżnione w szóstej edycji regionalnej konkursu Wielka Mała Firma. Uroczystość odbyła się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. »

PUCHAR MENEDŻERA, dla tych którzy łączą biznes z pasją sportową

Aktualizacja: 12.07.2006

Z jednej strony rodzinna, piknikowa atmosfera, z drugiej - nieformalne spotkanie przedstawicieli świata biznesu. »

Inflacja bez zmian

Aktualizacja: 04.07.2006

Ceny towarów i usług spadły w czerwcu o 0,2 proc. w porównaniu z majem - szacuje Ministerstwo Finansów. Najbardziej potaniały warzywa i owoce, mięso wieprzowe i wołowe. »

Przedsiębiorcy nie unikną drugiej kontroli

Aktualizacja: 04.07.2006

W przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przewidziano, że drugą kontrolę w firmie w tym samym czasie organy skarbowe będą mogły prowadzić tylko wówczas, gdy przeciwko przedsiębiorcy będącemu osobą fizyczną toczy się postępowanie o przestępstwo lub o przestępstwo skarbowe. »

Dobra koniunktura w przemyśle

Aktualizacja: 04.07.2006

W czerwcu koniunktura w przemyśle była najlepsza od dwóch lat - wynika z danych NTC Research zebranych na zlecenie ABN Amro. »

Specjalne strefy ekonomiczne i wolne porty dla inwestorów

Aktualizacja: 04.07.2006

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się prowadzić działalność gospodarczą na Łotwie, będą mieli takie same prawa i obowiązki jak miejscowi przedsiębiorcy. Zagraniczny kapitał najczęściej inwestuje w tym kraju w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. »

PiS zapowiada nowelizację ustawy o rzemiośle

Aktualizacja: 03.07.2006

Klub PiS w ciągu kilku dni złoży projekt nowelizacji ustawy o rzemiośle, która ma uelastycznić przepisy i pomóc w rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości -  poinformował w Sejmie poseł PiS Michał Wójcik. »

Wzrost hamuje reformy

Aktualizacja: 03.07.2006

Gospodarka rozwija się w tempie 5 procent rocznie i powinniśmy być właściwie zadowoleni. Dlaczego jednak się cieszyć, skoro wyniki i prognozy mogłyby być jeszcze lepsze? »

Koszty produkcji są wciąż wysokie

Aktualizacja: 03.07.2006

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury od czterech miesięcy pnie się w górę. Drugie półrocze zapowiada się dobrze, ale kilka sygnałów płynących z gospodarki może niepokoić. »

Windykacja na poziomie

Aktualizacja: 30.06.2006

Przez długi czas w naszym kraju istniał negatywny stereotyp firm windykacyjnych. Branża windykacyjna dzisiaj to sprawnie działające narzędzie rynku finansowego standardem dorównujące firmom zachodnim, gdzie nie może być mowy o naruszeniach jakichkolwiek przepisów prawa. »

Akcyza obniży wzrost gospodarczy

Aktualizacja: 30.06.2006

Podwyższanie akcyzy na paliwa i energię może doprowadzić do obniżenia tempa wzrostu polskiego PKB - wynika z analiz Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. »

PKB wzrośnie o 5,2 proc.

Aktualizacja: 30.06.2006

Ministerstwo Finansów ocenia, że wzrost gospodarczy w II kwartale wzrośnie realnie o 5,2 procent. »

Przedsiębiorcy krytykują projekt podziału funduszy unijnych

Aktualizacja: 30.06.2006

Konsultacje z Komisją Europejską dotyczące Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki mają rozpocząć się już w październiku. Tymczasem projekt przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego kierowane przez Grażynę Gęsicką ma podstawowe wady. »

Korupcja odstrasza zagranicznych inwestorów

Aktualizacja: 30.06.2006

Panująca w Polsce korupcja odstrasza możliwych inwestorów z zagranicy - dowodzi najnowszy raport Ernst and Young, podsumowujący badania nad ryzykiem związanym z nadużyciami gospodarczymi na rynkach wschodzących. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK