| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Długi w branży napojów

Aktualizacja: 18.07.2006

W branży soków i napojów średni termin płatności wynosi 35 dni. Natomiast trudne długi stanowią jedynie 3 proc. wszystkich należności. »

Finansowanie bez kredytu

Aktualizacja: 18.07.2006

Faktoring pomaga rozwiązać problemy z płynnością przedsiębiorstwom, którym szybko rośnie sprzedaż z odroczoną płatnością, nie mają sprawnego działu windykacji, a banki nie chcą udzielić im kredytu obrotowego. »

O istnieniu firmy decydują kwalifikacje wspólników

Aktualizacja: 18.07.2006

Utrata uprawnień do wykonywania wolnego zawodu przez wspólnika spółki partnerskiej może być przyczyną jej rozwiązania. Odpowiednie kwalifikacje mają też większe znaczenie od wkładów pieniężnych wnoszonych przez partnera i są też nieodzowną przesłanką wstąpienia do spółki spadkobiercy w przypadku jego śmierci. »

Duży wzrost płac w przedsiębiorstwach

Aktualizacja: 18.07.2006

W pierwszym półroczu realne wynagrodzenia w firmach były o około 4 proc. wyższe niż przed rokiem. W całym roku realne zarobki mogą się zwiększyć o ponad 3 proc. »

Przedsiębiorcy o reformie podatkowej

Aktualizacja: 17.07.2006

BCC przeprowadziło sondaż wśród przedsiębiorców-członków BCC na temat planowanych zmian w systemie podatkowym. Wyrazili o­ni przekonanie, że zmiany nie prowadzą do solidarnego systemu podatkowego, do wzrostu przedsiębiorczości i nowych miejsc pracy. »

Wzrost gospodarczy

Aktualizacja: 17.07.2006

Wzrost PKB wyniesie 4,9 proc. w 2006 roku, a w 2007 roku nawet 5,2 proc. - prognozuje Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego. »

40 mln zł rocznie wraca do towarzystw

Aktualizacja: 17.07.2006

Kierowcy, którzy wyrządzili szkody po spożyciu alkoholu albo nie wykupili polisy OC, muszą się liczyć z koniecznością pokrycia ich z własnej kieszeni. »

W czerwcu niższa inflacja

Aktualizacja: 17.07.2006

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu spadł o 0,3 proc. w porównaniu z miesiącem poprzednim, głównie w wyniku obniżki o 1,2 proc. cen żywności. »

Zagraniczne patenty z dotacją

Aktualizacja: 14.07.2006

Wsparcie z budżetu ma zachęcić przedsiębiorców do patentowania wynalazków i znaków towarowych na świecie. Rozdział środków miał ruszyć we wrześniu, ale brakuje rozporządzeń wykonawczych. »

Wyeliminować nieuczciwe klauzule

Aktualizacja: 14.07.2006

Koniec z naruszaniem postanowień, które godzą w interes ekonomiczny konsumentów. Sąd Najwyższy orzekł, że zakaz stosowania klauzuli wpisanej do rejestru niedozwolonych postanowień obejmuje wszystkich przedsiębiorców zawierających umowy z konsumentami. Nie zaś tylko tych, których dotyczył wyrok będący podstawą wpisu. »

Eksport o jedną trzecią większy niż przed rokiem

Aktualizacja: 14.07.2006

Szybko zwiększa się zagraniczny popyt na nasze towary - wynika z danych NBP i GUS. Eksport rośnie szybciej od importu. »

PKB w strefie euro spadnie

Aktualizacja: 13.07.2006

Komisja Europejska obniżyła swoją prognozę wzrostu PKB w strefie euro w II kwartale 2006 roku do poziomu 0,4-0,8 proc. z 0,5-0,9 proc. podanych w czerwcu. »

Rośnie deficyt w handlu zagranicznym

Aktualizacja: 13.07.2006

W pierwszych pięciu miesiącach tego roku deficyt Polski w handlu zagranicznym wyniósł 3,9 mld euro - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Roaming tańszy nawet o 70 proc.

Aktualizacja: 13.07.2006

Do 70 proc. spadną ceny połączeń przez telefon komórkowy za granicą - zapowiedziała Komisja Europejska, przedstawiając w środę projekt rozporządzenia, które ma doprowadzić do ograniczenia kosztów roamingu dla użytkowników telefonów komórkowych. »

Ustawa będzie za tydzień

Aktualizacja: 13.07.2006

Już w przyszłym tygodniu Sejm uchwali ustawę o nadzorze nad rynkiem finansowym. Posłowie koalicji forsują ekspresowe tempo pracy nad nowymi przepisami. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mrugas

ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK